17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
STANTLAR TEKERLEKLİ SANDALYE İÇİN AÇILDI
Tarih: 12/02/2018
Kaynak: Kent Haber
STANTLAR TEKERLEKLİ SANDALYE İÇİN AÇILDI
Bodrum Yarımada Engelli Haklarını Koruma Derneği (BOYENDER) tarafından Tepecik Camii yanına kermes düzenlendi. Kermesten elde edilen gelirle, bir engelli için tekerlekli sandalye alınacak.

Kermeste çok sayıda stant kurularak doğal sabunlar, süs eşyaları, takılar ve giyecek gibi malzemeler satışa sunuldu. Stantları yerli turistlerin yanı sıra Çin’den gelen turistler de gezdi. Hediyelik ürünleri yakından inceleyen Çinliler, ürünlerden satın aldılar.

Stantı ziyaret eden turistlerden Diri Sao isimli Çinli Kent Haber’e yaptığı açıklamada “İlk defa Bodrum’a geldim, burayı çok sevdim. Denizin ve gökyüzünün maviliği beni büyüledi. Stantlarda satılan ürünlerin arasında çok ilginç olanlar var. Anı olarak birkaç tane satın alacağım” dedi” diye konuştu.

Kent Haber'e kermes hakkında bilgiler veren BOYENDER’in kurucusu ve başkanı Esma Ezenel ise şunları söyledi:

“Biz dernek olarak ihtiyacımız olduğunda kermes düzenliyoruz. Stant parası ve arkadaşlarımızın bağışlarıyla birlikte, ihtiyacı olan arkadaşlarımıza yardım ediyoruz. Tekerlekli sandalye alıyoruz, akülü motosiklet alıyoruz. Bodrum dışına da elimizi uzatıyoruz. Bugünkü kermesimizden elde ettiğimiz gelirle tekerlekli sandalye alacağız. Bundan önceki yaptığımız kermesten elde ettiğimiz parayla akülü araçları şarj etme makinesi aldık. Yakında onlar gelecek, birini Bodrum’a birini Turgutreis’e koyacağız. Biz başlattık, belediyemiz de ana arterler için şarj etme makinesi alacaklarının sözünü verdiler.”

Dernek olarak daha çok destek beklediklerine de işaret eden Ezenel, “BOYENDER olarak desteğe çok ihtiyacımız var. Bu konuda çok yalnız kaldık. Etkinliklerimiz çok fazla, Bodrum’da ihtiyaç çok fazla. Ben herkesin elini taşın altına koymasını istiyorum. Destek bekliyoruz. Zannetmeyin ki Bodrum’da engelli sayısı az. Sadece bizim 2 bin üyemiz var ve ilçemizdeki engelli sayısı bu rakamın çok çok üstünde. Görünmüyor ama var. Yok sayamayız” diye konuştu.

Kermes Yarın(Salı) günü de açık kalacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30