17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AK PARTİ İL BAŞKANI BİR KEZ DAHA KADEM METE
Tarih: 11/02/2018
Kaynak: Kent Haber
AK PARTİ İL BAŞKANI BİR KEZ DAHA KADEM METE
AK Parti Muğla 6. Olağan İl Kongresi'nde il başkanlığına Kadem Mete seçildi. İl Başkanı Mete, 349 oyla yeniden seçildi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Menteşe Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede 503 delege oy kullandı. Kadem Mete, 349 delegenin oyunu alarak AK Parti Muğla İl Başkanı oldu. Kongrede aday olan Ozan Balcı'nın 152 oy aldığı seçimde, 2 oy da geçersiz sayıldı.

AK Parti Muğla 6. Olağan İl Kongresi'ne, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Cevdet Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Öznur Çalık ve Hamza Dağ, eski bakanlar, bölge milletvekilleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer katıldı.

Kongrenin açılışında konuşan Kadem Mete, "Bal, su ürünleri, narenciye gibi Türkiye'de ilk sırada yer alan kadim kent Muğla, kıyı uzunluğu ile de Türkiye'nin en uzun kıyısına sahip. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Cumhurbaşkanımızın canını kast etmeye çalışanları karşı duvar olduk. Direniş ateşini Muğla'dan yaktık. Hedefimiz 2019 yılında yapılacak genel ve yerel seçimlerde Muğla'yı AK Belediyecilik ile buluşturmak. Bunun için canla başla mücadele edeceğiz" dedi.

PARTİ KONGRESİNDE KONUŞTU

Başbakan Binali Yıldırım, Muğla'da partisinin Menteşe Spor salonu'nda yapılan kongresinde konuştu. Konuşmasına, "Muğla'nın güzellikleri göremeyen ben, dünyayı gördüm, tanıyorum demesin" sözleriyle başlayan Başbakan Yıldırım, Ak Parti'yi anlamak için geçmişe gitmek gerektiğini belirtti. Başbakan Binali Yıldırım, "15 yıla bakmak gerekiyor. 2002'den bu güne yaşadığımız onca sıkıntıya rağmen, dünyayı kasıp kavuran ekonomik krize rağmen ne var, üç kat büyüyen bir Türkiye var. Kimin sayesinde Ak Parti iktidarı ve milletin sayesinde. Ak Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları sayesinde. Dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerini de solladık. Geçen sene üçüncü çeyrekle yüzde 11.1 ile Çin'i de solladık. Birinci sıraya oturduk. Türkiye'ye birincilik yakışır değil mi? Son 24 çeyreğin rekorunu da kırdık. Kalkınmada hizmet ve alt yapı eşitsizliğini gidermek için büyük mücadeleler verdik. Türkiye doğudan batıya kuzeyden güneye gelişti, kalkındı. Her alanda rekordan rekora koşmaya devam ediyoruz. Sadece yollar yapmadık, hastaneler yapmadık, okullar yapmadık" dedi.

"EZE EZE BUGÜNLERE GELDİK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 15 Temmuz gecesi yapılan suikast girişimine de değinen Başbakan Binali Yıldırım, "Başka ne yaptık, Türkiye'nin önünü kesmek isteyen çetecileri, darbecileri, vesayetçileri de eze eze bugüne geldik. Bunu en iyi Muğla bilir. Milletin adamı Cumhurbaşkanımızın burada hayatına kastetmeye çalıştılar. Alçaklar Cumhurbaşkanımıza suikast yapıp, hayatına son vermek istediler. Ama Muğla'nın güzel insanları, yörükleri, efeleri, her biri bir kahraman oldu. Meydanlara indi, onlara gereken cevabı verdi. Cumhurbaşkanına, demokrasiye sahip çıktı. FETÖ'cü darbecilere o gece gününü gösterdiniz. Şehitler verdik, gazilerimiz oldu ama yarınlarımızdan asla vazgeçmedik" diye konuştu.

Türkiye'de karamsarlık pompalayanların hiç eksik olmadığını da vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım, "Bunlara rağmen ekonomimiz sağlam temeller üzerinde durmaya, büyümeye devam ediyor. Türk ekonomisi 2008'den beri her türlü saldırıya karşı testten geçti. Dayanıklılığı bir kez daha görüldü" dedi.

"HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK"

Konuşmasına iktidarları boyunca hayalleri gerçeğe dönüştürerek bugünlere geldiklerini söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürdük. Sorunlarımızı torunlarımıza bırakmadık. Huzur için, istikrar için, kalkınma için çalıştık. Hayata geçirdiğimiz her icraat, hayaldi gerçek oldu. Nereden nereye geldiğimizi Muğla'ya bakın siz göreceksiniz. Muğla sadece 39 milyon dolar ihracat yapıyordu. Şimdi 450 milyon dolara ihracat yapıyor. 15 yılda 12 kata çıkmış. 2002 yılından bu tarafa Türkiye 180 milyar dolardan daha fazla doğrudan yatırım aldı. Kendi rekorlarımızı da yine kendimiz kırıyoruz, ne hayal ettiysek, başardık. Küçük düşünmek yok. Ak Partiye küçük düşünmek yakışmaz. Gündelik hesapların peşine asla düşmeyeceğiz. Makam mevki derdiyle değil, milletin derdiyle dertleneceğiz. Birlik, beraberlik, kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. Yalanla, karalamayla siyaset yapanlara da asla ve asla müsamaha göstermeyeceğiz. Ekranlara çıkıp karamsarlık, umutsuzluk pompalayanlara da itibar etmeyeceğiz. Türkiye atılım üstüne atılım yaparken sesi soluğu çıkmayanlar, felaket tellallığı yapmaktan geri durmayanlara bu millet asla itibar etmeyecek. Çünkü milletimiz, kimin Türkiye için, Türkiye'nin iyiliği için çalıştığını çok iyi biliyor. Milletimiz, yarımızın bugünden daha güzel olacağını çok iyi biliyor. O yüzden de 15 yıldır her seçimde Ak Parti diyor. Ak Parti'ye olan desteğini de arttırarak sürdüyor. Ak Parti, milletinin bağrından çıkan, milletin sesi olan bir partidir. Ak Parti Türkiye demektir. Türkiye demek Ak Parti demektir. Ak Parti'nin istikameti de milletin istikametiyle aynıdır."

Başbakan Binali Yıldırım, turizm verilerinden de bahsederek, "Türkiye'ye 32 milyon turist geliyor. Nereye geliyor, Muğla'ya geliyor, Antalya'ya geliyor, İstanbul'a geliyor. Şimdi Mardin'e, Diyarbakır'a, Hakkari'ye, Cizre'ye de gidiyor, Trabzon'a da gidiyor. Yurdun her köşesine artık herkes rahatlıklıkla seyahat ediyor. Türkiye'de sınırları içinde iki tane havalimanı olan bu bölgedeki ikinci ilimiz Muğla'dır. Muğla en fazla kıyısı olan illerimizin başında geliyor. Bin 100 kilametreye yakın kıyı şeridimiz var. Ama hiçbir endişe var mı, yok. Huzur var, güven var, çünkü deniz var. Deniz özgürlük demektir, deniz vizyon demektir" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, kongredeki konuşmasının ardından Muğla Valiliği'ne geçti.

Başbakan Binali Yıldırım'ın kongre salonundan ayrılmasının ardından salonda kısa bir gerginlik yaşandı. Ozan Balcı'nın listesinin divana sunulduğu esnada yaşanan gerginlikte, divan Başkanı listenin noter onaylı olmadığını belirterek listenin geçersiz sayılacağın açıkladı. Bunun üzerine salon gerilirken, Ozan Balcı'nın listesinin noter onaylı öreği divana sunulunca ortalık sakinleşti. Gerçekleşen seçimde mevcut il başkanı Kadem Mete 345 oy alarak tekrar il başkanı seçildi.

Kadem Mete'nin yönetim kurulunda; Ali Topbaş, Barış Eğilmez, Can Çimen, Çağrı Alper, Emin Koca, Esin Özel Özmen, Ethem Yiğit, Fatih Ölemez, Galip Turhan, Hacı Gülçek, Hamza Akercan, Hasan Hüseyin Avcıoğlu, Huriye Koyuncu, Hüsrev San, İbrahim Uğurlu, İsa Gün, İsmail Baykal, İsmet Karakuş, Mehmet Ayhan, Mehmet Esen, Mehmet Tan, Melahat Akman, Mertcan Güngör, Murat Karadağ, Mustafa Çelebi, Mustafa Karataş, Mustafa Nevaf Doğan, Müzeyyen Mine Artun, Nasuh Kanat, Onur Turgut, Osman Pala, Özay Türkler, Selim Güzel, Seyid Nur Gün, Sinan Acar, Suzan Harmandar, Süleyman Çıray, Şadi Pirci, Şenol Aldağ, Şenol Demirtaş, Şükran Şabanolu, Tahir Özsoy, Tamer Uzun, Uğur Vural, Sezer Kahveci, Yurdanur Uzun, Yusuf Demirci, Zehra Karabatak ve Ziya Ercan yer aldı.

Mete'nin büyük kongre delegeleri ise; Kadem Mete, Ümmühan Toksöz, Cengizhan Güngör, Dicle Gülen Öner Deligöz, Ömer Özmen, Kadir Sarıhan, Tamer Topal, Osman Ülgen Salih Gümüş ve Hakan İlhan'dan oluştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30