17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AYHAN TÜRKER'İN RESİM SERGİSİ AÇILDI
Tarih: 10/02/2018
Kaynak: Kent Haber
AYHAN TÜRKER'İN RESİM SERGİSİ AÇILDI
Ressam Ayhan Türker'in resim sergisi, Bodrum'da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

OASİS AVM Nurol Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşan sergide, ressam Ayhan Türker'in, tuval üzerine yağlı boya ve sulu boya ile yaptığı 20 eseri yer aldı. Eserlerinde doğayı, çiçekleri ve İstanbul manzaralarını işleyen Türker, çalışmalarını moda akımlarına kapılmadan, Fransız post-empresyonist ressam ve gezgin Cezanne'ın deyimiyle 'tabiata paralel' olarak yapıyor.

Eserleri yakından inceleyen Amet Sırmaçek isimli sanatsever “1950’lilerin paletini günümüze taşımış olması açısından olağanüstü. Seçtiği mekanlar da geçmişten bugüne çok güzel ışık tutuyor. Resimlerde en çok gözüme çarpan şey ışığı fevkalade iyi kullanması. Bütün resimlerde olağanüstü bir ışık oyunu vardır. Bu da resme her zaman derinlik kazandırıyor. Günümüzdeki sanatçıların üzerinde durmadığı bir oyun bu” diye konuştu.

Sanat eleştirmenlerince 'Çallı' kuşağının günümüzdeki en önemli temsilcisi olduğu dile getirilen Türker'in eserlerinin yer aldığı sergi, 3 Mart'a kadar gezilebilecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30