17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KAYALIKLARDA 6 GÜN MAHSUR KALDI
Tarih: 09/02/2018
Kaynak: Kent Haber
KAYALIKLARDA 6 GÜN MAHSUR KALDI
Milas'a bağlı Ören Dövmendibi mevkiinde, 930 metre rakımlı Yalçın Tepesi'nin yaklaşık 250 metre yüksekliğinde, kayalıklarda 6 gündür mahsur kalan Akkız adlı 3 haftalık yavrusu olan keçi, uzun uğraşlar sonucunda kurtarıldı.

Savaş Özdemir isimli vatandaş, AKUT Bodrum ekibini arayarak, Şerif Kuşak’a ait keçinin 6 gündür kayalıklarda mahsur kaldığını bildirdi. Bunun üzerine operasyon kararı alan AKUT ekibi, Sadettin Uslu liderliğindeki 5 gönüllü ile birlikte, Milas ilçesi Ören Dömendibi mahallesinde bulunan yaklaşık 930 rakımlı Yalcı tepesine hareket etti. 2 saat 30 dakikalık araç yolculuğunun ardından bölgeye ulaşan ekip, bir saat 40 dakikalık zorlu tırmanış sonrasında, kayalıkların zirvesine ulaştı.

Ekip, ip teknikleri kullanarak yaklaşık 250 yüksekliğindeki kaya duvarından yaklaşık 80 mt aşağıya inip Akkız’ın yanına ulaştı. İp ve pernlon yardımıyla keçiyi kendine sabitleyen AKUT Bodrum gönüllüsü, yukarıdaki gönüllüler ve keçi sahibi tarafından yukarıya çekildi. 7 saatlik çalışma sonunda 6 gündür aç kalan yavrularına kavuştu.

Keçinin sahibi Şerif Kuşak, “AKUT’a çok teşekkür ederiz. Biz kendi imkanlarımızla kurtarmaya çalışmıştık ama kayalıklar çok yüksekti. Kuzenim AKUT’tan bahsetti. Aradık hemen geldiler keçimizi ve bu sayede yavrularını kurtardılar” dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan AKUT Bodrum ekip lideri Sadettin Uslu “Bizim için her can kutsaldır. İhbarı aldıktan sonra bölgeye ulaştık. Çok sarp olan bölgeye ulaşmakta ve kurtarmakta biraz zorlandık ama Akkız’ı yavrusuyla buluşturunca son derece mutlu olduk, bütün yorgunluklarımız bitti” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30