17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SİYASİ ANLAŞMAZLIKLAR TARİHİ DOSTLUĞU BOZMAZ
Tarih: 08/02/2018
Kaynak: Kent Haber
SİYASİ ANLAŞMAZLIKLAR TARİHİ DOSTLUĞU BOZMAZ
Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Bodrum’da düzenlenen yeni yıl resepsiyonuna katıldı.

Akşam saatlerinde Lvzz Otel’de düzenlenen resepsiyona Dr. Rainer Lassig’in yanı sıra Almanya Federal Cumhuriyeti Muğla Fahri Konsolosu avukat Gülay Kaman Kaplan, Türk ve Alman vatandaşlar ile turizmciler katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Dr. Rainer Lassig, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşların oranına dikkat çekerek “Almanya’da Türk sayısı 3 milyondan fazla. Alman halkı ile Türk halkı birbiri ile çok yakın. Yakın tarihte Alman halkı, hiçbir başka halkla olduğu gibi Türk halkı kadar yakın değildir. Pek çok Alman vatandaşı da tatil için Türkiye’yi tercih ediyor. Bunların da önemli bir kısmı Muğla’ya geliyor. Almanya ile Türkiye arasına ekonomik ilişkiler de iyi düzeyde. Ege Bölgesi'nde Almanya ile ekonomi anlamında bağlantılı olan 700'den fazla şirket bulunmaktadır. Almanya, Türkiye'nin en büyük ticari partneri olup, Türkiye içinde Ege Bölgesi'nde en büyük ticari partneridir” ifadelerini kullandı.

Son dönemlerde Alman ve Türk hükümetleri arasında siyasi anlaşmazlıkların da olduğuna işaret eden Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, “Türk halkı ve Alman halkının bu yakın ilişkilerini ve tarihi dostluğunu değiştirmez, değiştirmemeli” diye konuştu.

Çeşitli ikramların yapıldığı program yaklaşık 2 saat sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30