17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GÜNBATIMI SÖYLEŞİLERİ'NDE ERSİN ALOK KONUKTU
Tarih: 08/02/2018
Kaynak: Kent Haber
GÜNBATIMI SÖYLEŞİLERİ'NDE ERSİN ALOK KONUKTU
Bodrum’da düzenlenen Günbatımı Söyleşileri’nin Şubat ayı toplantısına Fotoğraf Sanatçısı–Yazar Ersin Alok konuk oldu. Etkinlikte Türkiye'nin 48 Milli parkı hakkında bilgiler veren Alok, Muğla’daki Gökbel Kayalıkları’nın milli park olması için yaptığı mücadeleyi anlattı.

Önceki akşam Eskiçeşme Mahallesi’nde faaliyet gösteren Karia Princess Otel’de gerçekleştirilen söyleşi “Doğanıza nasıl bakıyorsunuz?” başlığıyla Hamdi Topçuoğlu’nun moderatörlüğünde yapıldı.

Son Sadrazam Ahmet Tevfik Paşa’nın da torunu olan Ersin Alok, toplantı öncesi Kent Haber’e yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Bugün Doğanıza nasıl bakıyorsunuz konu başlığının altında Türkiye’nin milli parklarından ve bu milli parkların nasıl oluştuğundan bahsedeceğim. Ana konumuz Gökbel’in milli park olması için yaptığımız çalışmaları topluma sunmak. Böylece Bodrum’un yakınındaki bu inanılmaz yerin Türkiye tarihine, Türkiye milli parklar tarihine geçişinin bir bölümünü açmak istiyorum.”

Gökbel’in özelliğinden de bahseden Alok, “Gökbel’in jeolojik ve morfolojik yapısında inanılmaz bir doğa hareketi vardır. Çünkü milli parklar içinde gizemi olan yerlerin sınırlandırıldığı yapılardır, organizasyonlardır. Gökbel’in de böyle olmasını istiyoruz. Dolayısıyla Gökbel’in nasıl bir yer olduğundan bahsetmek istiyorum. Türkiye’deki Yozgat Milli Parkı, Cilo-Sat Sağları Milli Parkı’nın da nasıl milli park olduğunu anlatarak Gökbel’in de bu değerler altında kalmadığını özellikle vurgulamak istiyorum. Oranın milli park olması için bir yıldır çaba sarf ediyorum” diye konuştu.

Toplantının moderatörü Hamdi Topçuoğlu ise “Günbatımı Söyleşileri’nin bugün 10’uncusunu gerçekleştiriyoruz. Böyle bir diziyi başarıyla sürdürebilmek kolay bir şey değil. Bu aslında bir ekip çalışması” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Yalnız ülkemizin değil; Dünyanın pek çok yerindeki dağları, gölleri, denizleri gezmiş ve fotoğraflamış bir sanatçısı olan Ersin Alok, Türkiye’deki milli parkları görsel bir sunumla anlatarak Muğla Gökbel Kayalıkları’nın özelliklerini ve milli park olması için verdiği mücadeleyi de katılımcılara sundu.

Mustafa Köker’in d piyanosuyla renk kattığı söyleşi yaklaşık 2 saat sürdü.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30