17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DONNELLY'NİN KATİLİNE MÜEBBET HAPİS
Tarih: 07/02/2018
Kaynak: Kent Haber
DONNELLY'NİN KATİLİNE MÜEBBET HAPİS
Bodrum’da yaşayan İrlandalı John Edward Donnelly'nin 3 Haziran 2016 tarihinde yalnız yaşadığı evinde bıçaklanarak öldürülmesi ile ilgili davanın karar duruşması bugün görüldü. Mahkeme tutuklu yargılanan kardeşlerden S.I.'yı müebbet, M.I.'yı ise 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İrlandalı John Edward Donnelly, 3 Haziran 2016 tarihinde Eskiçeşme Mahallesi Neyzen Tevfik Caddesi'ndeki yalnız yaşadığı evinde bıçaklanarak öldürülmüştü. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği başlattığı geniş çaplı soruşturmada 3 ay boyunca yürütülen sokak çalışması yapılmış, 81 MOBESE kaydı ve 726 işyeri güvenlik kamerası kayıtları incelenmişti.

Yapılan çalışma sonucunda 28 yaşındaki M.I. ve 27 yaşındaki O.A. Bodrum'da, 20 yaşındaki S.I. ile A.T. ise İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakalanmıştı.

Görülen ilk duruşmada cinayeti işlediği belirlenen 20 yaşındaki S.I. ile azmettirici olduğu iddia edilen ağabeyi M.I. tutuklanmış, diğer şüpheliler ise serbest bırakılmıştı.

Bugün Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde olayla ilgili karar duruşması görüldü. Duruşmada mahkeme heyetinin son sözlerini sorduğu sanıklardan S.I., kendisini korumak amacıyla cinayeti işlediğini ve pişman olduğunu anlatarak "Eylemi tasarlayarak ve planlı şekilde yapmışsam en ağır cezaya razıyım. Böyle bir durum varsa idamıma dahi karar verilebilir. Adalete güveniyorum” diye konuştu.

Azmettirici sıfatıyla hakim karşısına çıkan ağabey 28 yaşındaki M.I. ise olayla ilgisinin bulunmadığını beyan ederek "Maktul ile kardeşim arasında ne yaşandığını bilmiyorum. Ben odaya girdiğimde maktul ölmüştü. Zaten maktulün üzerinde bana ait hiçbir fiziki bulgu ele geçmedi” dedi.

Mahkeme heyeti S.I.,’ya kasten adam öldürmek suçundan müebbet, ağabey M.I.’ya ise 25 yıl hapis cezası verdi.

Adliye çıkışı düşüncelerini paylaşan John Edward Donnelly'nin ağabeyi Brian Donnelly, karardan memnun olduklarını belirterek mahkeme heyeti ile polis ekiplerine teşekkür etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30