17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TÜRSAB BAŞKANI ULUSOY BODRUM'DA KONUŞTU...
Tarih: 03/02/2018
Kaynak: Kent Haber
TÜRSAB BAŞKANI ULUSOY BODRUM'DA KONUŞTU...
Bodrum'da üyeleri ile buluşan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Zeytin Dalı Harekatının turizmi etkilemeyeceğini söyledi. Ulusoy, önümüzdeki günlerde yapılacak TÜRSAB seçimleri ile ilgili de “Seçim derdinde değiliz, geçim derdindeyiz. İstikrarı ve tecrübeyi ortaya koyacak bir liste mutlaka ortaya çıkacaktır" diye konuştu.

24 Şubat günü gerçekleştirilecek TÜRSAB Kongresi öncesi Bodrum’a gelen Başaran Ulusoy, seyahat acenta sahipleri ile bir araya geldi.

Bodrum Marina Yat Clupta gerçekleşen toplantıya TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ev sahipliği yaptı. Çok sayıda birlik üyesinin katıldığı toplantıda konuşan Başaran Ulusoy, TÜRSAB'ın başkanlık seçimlerinden dolayı çok yıpratıldığını ve kendisine yönelik eleştirilere değindi. Kendisine haksızlık yapıldığını söyleyerek, başkanlığa aday olmayacağını bir kez daha yineleyen Ulusoy, üyeleri duyarlı olmaya davet etti.

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, önümüzdeki günlerde Muğla’da bir turizm çalıştayının yapılacağının bilgisini vererek şöyle konuştu:

“Dün sayın bakanla yaptığım görüşmede Ege Bölgesi’nin yaptığı yatırımlara göre aldığı turist sayısının az olduğunu, bir çalıştayla yani bir ameliyat masasında ele alınacak. Geleceği yönelik 5 yıllık planda Bodrum’da, Fethiye’de, Marmaris’te nelerin yapılacağının tartışılacağı, akademisyenler ve sektör temsilcilerinin olduğu toplantıda irdelenecek. Bence iyi bir toplantı olacak. Sayın bakanın bu bölgeye gösterdiği hassasiyet için teşekkürlerimi sunuyorum."

Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı ve 2018 turizmi ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulusoy, Zeytin Dalı Hareketanın turizme herhangi bir olumsuzluğunun olmayacağını belirterek şunları söyledi:

"Aşağıdaki hadisenin erken biteceğini umut ediyorum. Mehmetçiğimiz orada, onlar orada bizim için mücadele ediyorlar. Onlara vazifelerinde başarılar diliyorum. Hepsinin sağ geri dönmesini arzu ediyorum. Artık ateş çemberi etrafından olan Türkiye’nin komşularının dert değil zevk görmesi lazım ve çekmeyeceğiz yani güvenliğimiz için oradayız ve bugün Reyhanlı’ya atılan Kilise atılan roketlerin, bombaların acısını yaşıyoruz. Türkiye bunu hak etmiyor, müttefiklerimizde adam gibi hareket etsin."

Önümüzdeki turizm sezonundan Ortadoğu ülkelerinden Türkiye'ye bir turist akını yaşanmasının beklendiğini ifade eden Başaran Ulusoy, "Ortadoğu’dan gelenlerin girebileceği en rahat ülke Türkiye, yaşam bakımından, aile yapıları bakımından, dini mekanlar bakımından, inançları bakımından Türkiye. Türkiye bu avantajı iyi kullanmalı yani Ortadoğu’dan Bodrum’a, Marmaris’e Fethiye’ye dolayısıyla Dalaman’a direkt uçakların yapılması, charterların yapılması hatta ve hatta tarifelerinin konulması lazım" dedi.

Ulusoy son olarak, 2018 sezonun 2015’i yakalayacağını ifade ederek "Allah bize bir zeval vermezse, Allah bir dert vermezse, olumsuz bir hadise olmazsa Türkiye 2015’i yakalamak için bir gayret sarf edecektir. 2018’den umutluyum."

‘Önümüzdeki günlerde yapılacak TÜRSAB seçimlerinde desteklediğiniz bir aday var mı? sorusuna ise Başaran Ulusoy “Seçim derdinde değiliz, geçim derdindeyiz. İstikrarı ve tecrübeyi ortaya koyacak bir liste mutlaka ortaya çıkacaktır" diye yanıtladı. Yine bir gazetecinin “Başkanım galiba sizi sinirlendirmişler’ sorusuna da “Ben sinirlenmem, sinirlendiririm” şeklinde cevap verdi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30