17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
UZMANLAR KORKULACAK BİR DURUM YOK DEDİ!
Tarih: 02/02/2018
Kaynak: Kent Haber
UZMANLAR KORKULACAK BİR DURUM YOK DEDİ!
Bodrum’da denizin çekilip bazı kayıkların karaya oturması ile ilgili açıklama yapan uzmanlar, yaşanan olayın gelgit ve rüzgar kaynaklı olduğunu, endişelenecek bir durumun söz konusu olmadığını söylediler.

İlçeye bağlı Gümbet ve Bitez Mahalleleri başta olmak üzere bazı noktalarda deniz 10 metreye kadar çekilmiş, bazı kayıklar karaya oturarak yan yatmıştı. Yaşan durum yerel basında olduğu kadar ulusal basında da yankı bulmuştu. Halk arasında ise deniz çekilmesinin yaşanacak depremin habercisi olduğu yorumları yapılmıştı.

Deprem tahmin uzmanı Kadir Sütçü denizin çekilmesiyle ilgili "Karadan esen lodos denizi iteliyor ve bu nedenle çekilme meydana geliyor. Bodrum'da da önümüzdeki günlerde büyük bir deprem beklentisi yok. Bodrum'da 4.0 ve 5.0 arası ufak çaplı deprem hareketleri olabilir” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Bahadır Önsoy da “Yaşanan deniz çekilmesini gelgit olayı olarak değerlendiriyoruz. Rüzgarlar da bunda etkili olabiliyor. Bunların hepsinin bir araya gelerek böyle yüksek bir oranda çekilmeye sebep olduğu kanaatindeyim. Endişelenecek bir durum yok” dedi.

Öte yandan denizin çekildiği haberini alan bazı vatandaşlar da sahillere indi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30