17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP KURULTAY DELEGELERİ AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU
Tarih: 02/02/2018
Kaynak: Kent Haber
CHP KURULTAY DELEGELERİ AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU
Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programının bu haftaki konukları CHP Olağan Kurultayı Muğla Delegeleriydi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve Başkan yardımcıları Mustafa Yılmaz ile Adalet Güler’in katıldığı programda 3-4 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek CHP Olağan Kurultayı, beklentiler ve sonuçlarıyla, hedefler masaya yatırıldı.

Muğla ili olarak 12 delegeyle Ankara’ya gideceklerini belirten Seymen, kurultaya ilişkin görüşlerini şöyle açıkladı;

“Bodrum'dan 3 kişi kurultay delegesi olarak Ankara’ya gidiyoruz. Bu kurultayın yalnızca genel başkan, parti meclisi ve yüksek disiplin kurulu üyelerinin seçileceği bir kurultay olarak görülmesi doğru değildir. Gerek partimiz, gerekse Türkiye için yeniden bir dirilişin, Türkiye’nin geleceğini değiştirecek yeni bir iktidarın oluşumuna giden yolun başlangıcı olarak değerlendirmek gerek bu kurultayı. 4 değerli partilimizin Genel başkan adayı, yaklaşık 700 kişinin parti meclisine aday olmayı düşünmesi bile bu kurultayın önemini göstermektedir. İnanıyoruz ki, bu kurultay sonrası CHP, seçilenler kim olursa olsun yeni bir anlayış, yeni bir motivasyon ve coşkuyla iktidar yolculuğuna başlayacak ve ülkemizi AK Parti iktidarından kurtaracaktır. Muğla delegasyonu olarak bir dönem daha şimdiki genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yola devam edilmesinin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Türkiye’nin oy oranı en yüksek illerinden biri olan Muğla’nın mutlaka parti meclisinde temsil edilmesi için gerekli çalışmayı yapacağız. Bir şenlik havasında geçeceğiniz düşündüğümüz kurultayın partimiz ve ülkemiz için, demokrasi ve barış için hayırlı sonuçlar vermesini diliyorum" dedi.

Konuklardan Mustafa Yılmaz da konuşmasında; kurultaydan birlik ve beraberlik içinde çıkılacağına inandığını, sosyal demokrasinin en önemli ilkelerinden olan dayanışma ruhunun yeniden yeşertileceğini belirterek, "iktidar hedefi olan bir parti olarak, kadroların yenilendiği, umutların tazelendiği bir süreçte gerçekleşen bu kurultay ve ardından yapılacak tüzük kurultayı ile CHP'nin halkın karşısına yeni bir ruhla çıkacağına inanıyorum. Bodrum halkından da bizim yürüdüğümüz bu zorlu ama onurlu yolda bize destek olmalarını, katkı vermelerini bekliyoruz" dedi.

Kurultayda Muğla’yı temsil edecek 2 kadın delegeden biri olan Adalet Güler ise bir kadın gözüyle kurultayı değerlendirerek ”partimize verdiğimiz emek, kattığımız değer kadar, değer görmek istiyoruz” diye konuştu.

Siyasette kadınların daha zor koşullarda ama daha fedakarca mücadele ettiklerini belirten Güler; en son yapılan İstanbul kongresinde il başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu’na yapılan eleştirileri yakışıksız bulduğunu, demokratik bir yarış sonucunda başkanlığa seçilen Canan Kaftancıoğlu'nun varlığından ancak gurur duyduğunu, onun İstanbul'dan geldiler, İstanbul’dan gidecekler söyleminin aslında CHP'nin seçim sloganı olabileceğini söyledi. Kaftancıoğlu'nun partiye yeni katılan ya da kimileri gibi sonradan transfer edilen biri olmadığını, partinin farklı kademelerinde ve birçok Sivil Toplum kuruluşunda çalışmalar yapan ilerici, demokrat bir kadın olduğunu, onunla yoldaş olmaktan onur duyacağını ifade eden Güler, yoldaş kavramının daha sıcak, daha samimi ve kapsayıcı bir kavram olduğunu, aynı yolda yürüyen yoldaşların zaten bir amaç uğruna kavga veren askerler olacağını düşünürsek yoldaşlığın bunu da içerdiğini, bu yüzden de yoldaşlık sözcüğünden rahatsız olunmasına bir anlam veremediğini ifade etti.

Ak Parti iktidarında kadına yönelik şiddetin, çocuk istismarları ve cinayetlerin arttığını iddia eden Adalet Güler bir soru üzerine de “siyaset yaşamın her alanında yapılır, ancak kadın ve çocuklara yönelik politikalar siyasetin en anlamlısı ve yükseğidir. Delege seçimlerini ve kongre çalışmalarını yüksek siyaset sananların bunu anlaması zaten beklenemez” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30