17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TURİZM ÇALIŞANLARINA EĞİTİM SEMİNERİ
Tarih: 01/02/2018
Kaynak: Kent Haber
TURİZM ÇALIŞANLARINA EĞİTİM SEMİNERİ
Bodrum’da "Turizm Çalışanlarına Yönelik Yaygın Eğitim Semineri" gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü ile Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen seminere Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü Turizm Eğitim Dairesi Başkanı Kerem Dursun Tezcan da katıldı.

Bugün TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminere Kerem Dursun Tezcan’ın yanı sıra Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, bazı odalar ve STK’ların temsilcileri, turizmciler, polis, jandarma ve zabıta ekipleri katıldı.

Ankara Üniversitesi ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden öğretim görevlilerinin verdiği seminer, üniversite öğrencilerinin drama gösterimiyle gerçekleştirildi. Katılımcılara, turiste yaklaşım, iletişim kurma, ilk karşılaşma gibi konularda nasıl davranış sergileneceği drama gösterimiyle aktarıldı.

Seminerde konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz eğitimin önemine dikkat çekerek “Her temel sorunun çözümünde en önem şey eğitimdir” dedi. Kaymakam Yılmaz, turizmdeki başlıca sorunlardan birinin işgücü ihtiyacı ve bunun karşılanmasındaki hareketlilik olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü Turizm Eğitim Dairesi Başkanı Kerem Dursun Tezcan, insan kaynakları konusunda pek çok faaliyet yürüttüklerini anlatarak “Biz bu kaynakları sadece turizm seyahat acenteleri şeklinde düşünmüyoruz. Esnaf, zabıta ve polis hepsi bizim için turizme aynı etkiyi yapabilen meslek grupları. Yeni bir bakış açısıyla eğitimlerimizi drama yöntemiyle yapıyoruz. Bu çok farklı bir bakış açısı. Biz düzenlediğimiz etkinlikte turizmde iletişim, iletişimde yaşanan sorunların giderilmesi veya olumlu davranışların turizme nasıl yansıdığını görüyoruz” diye konuştu.

Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten ise “Dışa bağlı turizm bizim dışımızda, bizim etki edemeyeceğimiz dış faktörlere bağlı olduğundan onları değiştirme şansımız belki çok zayıftır ancak turizmdeki faaliyetlerin başarısı en az o kadar da kendimize bağlıdır. Bazen başta iletişim olmak üzere kendimizi geliştirirsek, hizmet kalitemizi yükseltirsek krizleri fırsata dönüştürme şansımız olabilir” diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30