17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SOKAĞA BIRAKILAN CAN DOSTLARA ESNAF BAKIYOR
Tarih: 01/02/2018
Kaynak: Kent Haber
SOKAĞA BIRAKILAN CAN DOSTLARA ESNAF BAKIYOR
Bodrum Yarımadası'nda yazlıkçılar tarafından sahiplenilip, sezon bittiğinde ise sokağa bırakılarak çoğalan kedi ve köpekler, kış aylarında Bodrum sahillerini mesken tutuyor. O hayvanların karnını sahil esnafı doyuruyor.

Sokağa bırakılan çok sayıda kedi ve köpek gün içinde kış güneşinin tadını çıkarırken ilginç görüntüler oluşturuyor. Sevecen tavırları ile bölgelerini sahiplenen kedi ve köpekler, kapalı olan mekanların tezgah ve sandalyelerinde ve deniz kıyısında vakitlerini geçiriyorlar. Özellikle yazlıkçıların sahiplendiği ancak tatil dönüşü arkalarında başıboş bıraktıkları kedi ve köpekler, kış aylarında esnaf ve hayvansever vatandaşların verdikleri mamalarla karınlarını doyuruyorlar.

Gümüşlük Sahili'ndeki bir işletmenin çalışanı olan Çağlar Aydın isimli vatandaş kış aylarında sahillerin sokak hayvanlarına kaldığını belirterek şu sözlere yer verdi “Biz elimizden geldiği kadar destek çıkıyoruz, yardımcı oluyoruz. Yani karınlarını her türlü bir şekilde doyuruyoruz. Kışın ne yapıyoruz, restoranda kalan yemekler ve artıkları akşam sokak hayvanlarına veriyoruz" dedi.

Bir başka esnaf ise "Yazın tatilciler sahipleniyor, kışın da biz sahipleniyoruz. Bazı hayvanseverler de kuru mama getiriyor. Balıkçılar da balık veriyor. Biz de müşteriden kalan yemekleri veriyoruz. Elimizden geldiğince bakmaya çalışıyoruz" dedi.

Bodrum'da turistlerin en çok tercih ettikleri bölgelerden biri olan Gümüşlük'te görüntülenen sokak hayvanları yarıyıl tatili için gelen yerli turistlerinde ilgisini çekiyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30