17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
152 YILDA BİR GERÇEKLEŞEN DOĞA OLAYI HEYECANI
Tarih: 01/02/2018
Kaynak: Kent Haber
152 YILDA BİR GERÇEKLEŞEN DOĞA OLAYI HEYECANI
Süper Mavi Kanlı Ay tüm Dünyadan olduğu gibi Bodrum'da da ilgiyle izlendi. Tarihi değirmenler tepesine çıkan vatandaşlar ayın denize yansıması ile oluşan manzarayı hayranlıkla izledi. Bazı vatandaşlar ise ay ile fotoğraf çektirirken ilginç görüntüler oluştu.

1866 yılından beri ilk kez meydana gelen doğa olayının ilk anlarını izlemek isteyen Bodrumlular ilçede yüksek yerlere çıkarken, özellikle tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu Haremtan mevkii dolunayı izlemek isteyen vatandaşların buluşma noktası oldu. Ay doğmadan saatler önceden değirmenler tepesine gelen vatandaşlar ise Ay ve denize yansıyan yakomozu hayranlıkla izledi. Amatör fotoğrafçılar ve Bodrumlu vatandaşlar en son 152 yıl önce gerçekleşen bir doğa olayını çektikleri fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdi. Kimi vatandaşlar profesyonel fotoğraf makineleri ile üç farklı Ay olayının aynı anda yaşandığı anları fotoğraflarken, bazı vatandaşlar ise yanlarında getirdikleri teleskop ile ayın ilk çıkış anlarını merakla izlediler. Bazı vatandaşların fotoğraf çektirmek için şekilden şekile girmesi ise renkli görüntülere sahne oldu.

Vatandaşlar süper mavi kanlı ayın bir daha görmelerinin imkansız olduğunu ve bu anı kaçırmak istemedikleri için izlemeye geldiklerini söylediler. Süper Mavi Kanlı Ay tutulması en son 1866 yılında gözlemlenirken, NASA'ya göre bir sonraki tutulma 152 yıl sonra gerçekleşecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30