17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ENGELLİ GENÇ HALA BULUNAMADI
Tarih: 01/02/2018
Kaynak: Kent Haber
ENGELLİ GENÇ HALA BULUNAMADI
Milas'ta geçtiğimiz Cumartesi günü ailesiyle birlikte Kırcağız Mahallesi’ne zeytin hasadı için giden ve kaybolan 28 yaşındaki zihinsel engelli Mustafa Ali Yorulmaz’ın bulunması için adeta seferberlik ilan edildi.

28 yaşındaki gencin bulunması için AFAD, AKUT, jandarma ekipleri ve mahalleliler tarafından arama çalışması başlatıldı. İlk gün gece soğuk havaya rağmen geç saatlere kadar süren arama çalışmasında; AKUT ve jandarmanın iz takip köpekleri görev alırken yine arama çalışmasında jandarmanın termal kameralı insansız hava aracı (drone) kullanıldı. Ancak tüm çabalara rağmen gence dair her hangi bir ize rastlanmadı.

28 Ocak sabahı günün ilk ışıklarında ümidini kaybetmeyen ekipler, yaklaşık 10 kilometrelik alanı didik didik aradı. Tüm imkânların seferber edildiği arama çalışmasında, gün içinde herhangi bir ize rastlanmadı. Engelli gencin kaybolduğu günden beri süren arama çalışmaları 31 Ocak günü 5. gününde de devam etti. Büyük üzüntü yaşayan Yorulmaz ailesi, arama çalışmalarının 5. gününde vatandaşlara seslenerek, “İnsanlık namına, Allah rızası için evladımızı görenler bir haber versinler” diye konuştular.

Arama çalışmalarına katılan AKUT Bodrum ekibinin lideri Sadettin Uslu ise "Geçtiğimiz cumartesi Milas kırcağız Mahallesi'nden kaybolan Mustafa Ali Yorulmaz isimli vatandaşımızın arama çalışmaları 11 Akut, 3 AFAD, polis ve jandarma köpek timi ile devam etmektedir. Şu ana kadar herhangi bir bulguya rastlanmamıştır arama çalışmaları bir bulguya ulaşılana kadar devam edecektir" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30