17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TERMOMETRELER 19 DERECEYİ GÖSTERDİ
Tarih: 29/01/2018
Kaynak: Kent Haber
TERMOMETRELER 19 DERECEYİ GÖSTERDİ
Geçtiğimiz hafta soğuk havanın hakim olduğu Bodrum’da bugün termometreler 19 dereceyi gösterdi. Bodrumlular da güzel havanın tadını çıkardı.

Olumsuz hava koşullarının hakim olduğu bir haftayı geride bırakan Bodrum’da haftasonundan itibaren havalar ısındı. Güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar sahil kenarlarındaki kafeteryalarda yoğunluk oluşturdu. Kimi Bodrumlular sahillerde balık avlarken, kimileri de denize girdi.

Gümbet Sahili’nde balık tutan İngiliz uyruklu Christopher Hall, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Güzel havayı balık tutarak değerlendiriyorum. Bugün balık tutamadım ama geçtiğimiz hafta ve 2 gün önce yarımşar kilo ağırlığında çipura tutmuştum. Ben Londralıyım, 2 yıldır Bodrum’da yaşıyorum. Buranın kışlarını çok seviyorum, çok rahatlatıcı” dedi.

Kumbahçe Sahili’nde güneşin tadını çıkaran Leyla Selçuk, 2 yıl önce İstanbul’dan Bodrum’a taşındığını belirterek “Bodrum çok güzel. Güneşlenmek kadar güzel bir şey de yok. İstanbul’da bir temizlik ajansım vardı. Ama sonlandırdım. Burada tekrar yapmayı düşünüyorum fakat daha iyi tanımak lazım, kolay bir şehir değil. Güzel ama yaşamak çok zor, çok pahalı” diye konuştu.

Çevre temizliği ve düzenlemesi ile ilgili eleştiri de yapan Selçuk, “Bodrum’da yaşamayı çok seviyorum, keyif alıyorum fakat insanlar Bodrum’un kıymetini bilmiyor, çevreyi çok kötü kullanıyor. Bence burada belediye başkanımıza da iş düşüyor. Bu konuda ve çevre düzenlemesi konusunda biraz daha duyarlı olmasını beklerim. Tabi öncelikle insanlarımızın bu bilinçte olması gerekir. Yaşadığımız yerin kıymetini bilelim” ifadelerini kullandı.

İlçede Perşembe gününe kadar güneşli ve sıcak havanın etkili olması bekleniyor.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30