17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SGK’DAN DOLANDIRICILIK UYARISI!
Tarih: 29/01/2018
Kaynak: Kent Haber
SGK’DAN DOLANDIRICILIK UYARISI!
Muğla Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan basın açıklamasında kimi şahısların Sosyal Güvenlik Kurumunun ismini kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalıştığı bildirildi. Açıklamada vatandaşların saf ve temiz duygularını istismar eden dolandırıcıların haksız çıkar ve menfaat teminine yönelik bu tür eylemlerine karşı daha dikkatli ve uyanık olmaları gerektiği ifade edildi. Yapılan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

“Bazı dolandırıcı ve sahtekar kimselerin, vatandaşlarımızı Sosyal Güvenlik Kurumu adına arayarak, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından adınıza yapılacak ödeme bulunduğu ve ödemenin de tarafınıza ödenebilmesi için banka tanımlaması yapılması gerektiğinden bahisle, vatandaşlarımızdan banka hesap bilgilerini istemek suretiyle dolandırıcılığa teşebbüs ettikleri tespit edilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumumuz, şahıs ödemesi yapılacak olan sigortalıları, telefonda arayarak hiçbir şekilde banka hesap bilgilerini istememektedir. SGK Banka Hesabı Tanımlama ve Sorgulama işlemi sigortalılar tarafından E-Devlet kapısı üzerinden (türkiye.gov.tr) veya Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri veya Sosyal Güvenlik Merkezlerine bir dilekçe ile müracaat etmek suretiyle yapılmaktadır.

Dolayısıyla vatandaşlarımızın; insanlarımızın saf ve temiz duygularını istismar eden dolandırıcıların haksız çıkar ve menfaat teminine yönelik bu tür eylemlerine karşı daha dikkatli ve uyanık olmaları, kendilerini devlet yetkilisi gibi göstererek yapılan bilgi talebi ve söylemlere asla itibar etmemeleri, herhangi bir kişiye banka hesap bilgilerini vermemeleri, bu gibi durumlarda 155 Polis İmdat ile 156 Jandarma İmdat hatlarını arayarak ilgili birimlerle ivedilikle irtibata geçmeleri ve durumdan ilgili kurumları haberdar etmeleri önemle rica olunur” denildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30