17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TURGUTREİS BELEDİYE BİNASI YIKILIYOR
Tarih: 29/01/2018
Kaynak: Kent Haber
TURGUTREİS BELEDİYE BİNASI YIKILIYOR
Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’nde yıllarca hizmet veren belediye binasında Muğla Büyükşehir Belediyesince yıkım başlatıldı. Binanın yerine Turgutreis Yaşam Merkezi yapılacağı bildirildi.

Belde belediyelerinin kapanmasının ardından, MUSKİ ödeme noktası, Bodrum Belediyesi Park bahçe ve Fen işleri bölge sorumlulukları, mahalle muhtarlıkları gibi çeşitli kurumların kullandığı Turgutreis eski Belediye Binası’nın yıkımına birkaç gün önce başlandı. Yıkım çalışmalarının 10 gün içinde tamamlanması bekleniyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki alanın alt kısmına kapalı otopark üstüne ise dükkanlar ve kafeteryaların da yer alacağı Turgutreis Yaşam Merkezi yapılacağı bildirildi.

Yıkılan binada hizmet veren Bodrum Belediyesinin Park bahçe ve Fen işleri bölge sorumlulukları, Emlak ve Tahakkuk Servisi, Turgutreis ve Bahçelievler Mahalle Muhtarlıkları Bodrum Belediyesi Turistik Çarşısı’na, MUSKİ ödeme noktası 4047 Sokak üzerine, Bodrum Belediyesi Zabıta çözüm masası da Turgutreis Jandarma’nın yanına taşındı.

Öte yandan kimi Turgutreisliler mahallenin belediye binasından daha acil problemlerinin olduğunu söyledi. Vatandaşlar “Daha Turgutreis’in arıtma problemini çözmemişken, altyapı problemlerimizi tam çözmemişken böyle bir işe girişmek öncelik değil. Arıtmamız yok, denizimize atıklarımızı bırakıyoruz. Turgutreis’in öncelikleri daha farklı” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30