17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ENGELLİ GENÇ 2 GÜNDÜR KAYIP!
Tarih: 29/01/2018
Kaynak: Günaydın Milas
ENGELLİ GENÇ 2 GÜNDÜR KAYIP!
Milas’ta zeytinlik arazide kaybolan epilepsi hastası ve zihinsel engelli genç, termal drone, iz takip köpekleri ve çok sayıda ekiple yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Milas'a bağlı Kırcağız Mahallesi'nde yaşayan Yorulmaz ailesi, 27 Ocak’ta zeytinlerini hasat etmek için araziye çıktı. Bir süre zeytin toplayan aile, zihinsel engelli çocukları Mustafa Ali Yorulmaz'ın kaybolduğunu fark edince araziyi aramaya başladı. Ancak ailenin çabaları sonuç vermeyince durumun jandarmaya bildirilmesiyle seferberlik başlatıldı.

TERMAL DRONE VE İZ TAKİP KÖPEKLERİ KULLANILDI

28 yaşındaki epilepsi hastası ve zihinsel engelli olan gencin bulunması için AFAD, AKUT’un Bodrum, Milas, Marmaris ve Kuşadası ekipleri, jandarma ekipleri ve mahalleliler tarafından arama çalışması başlatıldı. Gece geç saatlare kadar süren arama çalışmasında; AKUT ve jandarmanın iz takip köpekleri görev alırken yine jandarmanın termal kameralı insansız hava aracı (drone) kullanıldı. Ancak tüm çabalara rağmen gence dair her hangi bir ize rastlanmadı.

Bugün sabahın ilk ışıklarında ümidini kaybetmeyen ekipler, yaklaşık 10 kilometrelik alanı didik didik aradı. Tüm imkanların seferber edildiği arama çalışmasında, şu ana kadar hiçbir ize rastlanmamasıyla arama faaliyetinin sonuna gelindiği bildirildi.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30