17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
FIRTINADA TIBBİ TAHLİYE
Tarih: 26/01/2018
Kaynak: Kent Haber
FIRTINADA TIBBİ TAHLİYE
Bodrum Deniz Kurtarma Derneği, olumsuz hava koşullarına rağmen hayat kurtarmaya devam ediyor.

Aliağa’dan İskenderun’a seyir halindeyken fırtına nedeni ile Ortakent açıklarında Köcek Sığlığı yakınlarına sığınan Hacı Mehmet Kaptan isimli kargo gemisi personellerinden birinin ani rahatsızlığı nedeni ile ekipler harekete geçti.

63 yaşındaki Kenan Şişman isimli personelin solunum sıkıntısı yaşadığını gören gemi kaptanı, Sahil Güvenlik Komutanlığından yardım istedi. İhbarı alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığının Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ile irtibata geçmesiyle tıbbi tahliye için gerekli hazırlıklar başladı.

Bodrum Deniz Kurtarma Derneği bünyesindeki “Yaşam” isimli Deniz Ambulansı ve Sahil Güvenlik ekipleri sabah erken saatlerde, denizde 32 knot hıza ulaşan rüzgar ve yaklaşık 2,5 metre büyüklüğündeki dalgalar içinde yardım isteyen gemiye Köçek Sığlığı bölgesinde ulaştı.

Kargo gemisine çıkan Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekibi içinde bulunan sağlık görevlileri hastaya ilk müdahaleyi yaptı. Daha sonra sert hava ve deniz koşullarına rağmen gemiye yanaşmayı başaran ekipler, rahatsızlanan gemi personelini Yaşam teknesine aldı. Moniterize edilen ve solunum desteği sağlanan şahıs, tekne içinde stabil hale getirildi.

Tıbbi tahliye işlemini başarı ile gerçekleştiren Sahil Güvenlik ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekipleri Kenan Şişman’ı Milta Marina’da bekleyen 112 Acil Sağlık Ambulansına teslim etti.

Bodrum Devlet Hastanesine kaldırılan gemi personelinin tedavi altında tutulduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30