17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
FIRTINA KUZEYİ VURDU, YARIMADAYI DONDURDU!
Tarih: 25/01/2018
Kaynak: Kent Haber-DHA
FIRTINA KUZEYİ VURDU, YARIMADAYI DONDURDU!
Bodrum’da saatteki hızı 70 kilometreyi geçen fırtına günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kuzey'den esen rüzgar nedeniyle hava sıcaklıkları 4 dereceye kadar düşerken, bazı balıkçı tekneleri su aldı.

Önceki gün gece saatlerinde başlayan rüzgar, öğle saatlerinde şiddetini artırarak 70 kilometreyi geçti. Fırtına nedeniyle Yarımada’nın Yalıkavak, Gündoğan, Turgutreis ve Göltürkbükü mahallelerinde büyük dalgalar sahillere vururken, yük gemileri ve yatlar da koylara sığındı. Liman dışındaki bazı balıkçı tekneleri ise su aldı.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Bodrum-Datça ve Bodrum-İstanköy (Kos) seferleri iptal edildi. Özellikle sahil kesimlerinde etkili olan fırtına nedeniyle, Gümüşlük Mahallesi'nde denizin renginin aniden değiştiği görüldü. Masmavi deniz, kahverengiye büründü. Bodrum-Göltürkbükü karayolundaki bazı reklam tabelaları da devrildi.

Soğuk ve rüzgarlı hava günlük yaşamı da olumsuz etkiledi. Bodrumlular kendilerini kapalı mekanlara atarken sahil kenarlarındaki kafeterya ve restoranlar boş kaldı.

Kumbahçe Sahili’ndeki bir kafeterya da çalışan Onur Çellek, olumsuz hava şartlarının işlerini de etkilediğini anlatarak “Bizim mekanımızda müşteriler genellikle dışarıda oturmak istiyorlar. Dışarıdaki sandalyelerin üzerini de kapatamadığımız için kimse gelmiyor. İşler iyice düştü” diye konuştu.

Cumhuriyet Caddesi’nde gezinti yapan Alparslan Karakuleli de “Biz Bodrum’da böyle soğuk havalara alışık değiliz. Şubat ayında hava biraz daha ısınır, yalancı baharlar gelir. Soğuk hava sahil kenarlarındaki işletmeleri de olumsuz etkilemiş. Pek çok dükkan bugün kapalı” dedi.

İlçenin sokak ve caddelerinde gezinti yapan vatandaşların oldukça sıkı giyindiği gözlendi. Zümriye Çatalkılıç isimli vatandaş “Hava gerçekten çok soğuk. Ben de önlem olarak kalın giyindim.

Şiddetli rüzgar gece saatlerinde etkisini kaybedecek fakat hava sıcaklığı birkaç gün daha mevsim normallerinin altında olacak.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30