17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
PARASINI ALAMAYAN İŞÇİLER EYLEM YAPTI!
Tarih: 25/01/2018
Kaynak: DHA
PARASINI ALAMAYAN İŞÇİLER EYLEM YAPTI!
Milas'ta, 3 aylık ücretlerini alamadıklarını ileri süren 28 işçi, çalıştıkları 3 katlı okul inşaatının tepesine çıkıp, eylem yaptı. Yüklenici firma yetkilisinin ücretleri ödeme sözü vermesi üzerine ikna olan işçiler, 2 saat sonra eylemlerini sonlandırdı.

Kars'tan gelerek 3 aydır Milas ilçe merkezindeki özel bir kolej inşaatında çalışan 28 işçi, 3 aydır ücretlerinin denmediğini ileri sürüp, dün saat 17.00 sıralarında, çalıştıkları inşaatın 3. katına çıkıp, eylem yaptı. Paralarının ödenmemesi halinde, atlayıp intihar edeceklerini söyleyen işçileri gören çevredekiler, durumu polise ve itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, yaklaşık 2 saat süreyle, işçileri inmeleri için ikna etmeye çalıştı, ancak sonuç alamadı.

Soğuk havaya rağmen inmeyen işçiler, toplam 100 bin lirayı bulan ücret alacaklarının ödenmesini istedi. Daha sonra inşaatın yüklenici firma yetkilisi olay yerine gelerek işçilerle görüştü. Yetkilinin daha önce işçi temsilcisine toplam 50 bin liralık bir ödeme yaptığını belirtip, kalan alacaklar için de ödeme sözü vermesi üzerine, işçiler ikna olup 2 saat sonra eylemlerine son verdi.

Geçtiğimiz günlerde de Pina Yarımadası'nda yapımı devam eden 5 yıldızlı bir otel şantiyesinde çalışan işçiler benzer gerekçelerle eylem yapmış, inşaatın 5. katına çıkıp intihar edeceğini söyleyen bir işçi zorlukla ikna edilmişti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30