17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CAN DOSTLAR İÇİN SEFERBER OLDULAR
Tarih: 22/01/2018
Kaynak: Kent Haber
CAN DOSTLAR İÇİN SEFERBER OLDULAR
Bodrum'da bir ortaokulun, kendilerine 'İyilik Elçileri Grubu' ismini veren öğrencileri, kendi imkanlarıyla topladıkları mamaları sokakları gezerek kedi ve köpeklere dağıtıyor. Hasta ve yardıma muhtaç olanları ise barınağa götürüp tedavi ettiriyor.

Turgutreis Mahallesi'ndeki Turgutreis Vedat Türkmen Ortaokulu 5/B sınıfında eğitim gören 30 öğrenci, kendisine 'İyilik Elçileri Grubu' ismini verdi. Özellikle kış aylarında velilerinin de yardımıyla mama toplayan öğrenciler, sokakları gezerek kedi ve köpekleri doyuruyor. Hasta ve yardıma muhtaç olanları ise barınağa götürüp tedavi ettiriyor. O anları fotoğraflayan çocuklar, sınıf gazetesinde yayınlayarak mutluluğu paylaşıyor.

Çocukların öğretmeni Alaaddin Beken, "Çocuklarımızın yaşları küçük ancak onlardan gelen teklif bir iyilik için gerçekten çok büyüktü. Bu önemli projeyi hemen hayata geçirdik. Çocuklarımız aylardır sokak hayvanlarına can oluyorlar. Bölgemizde, yazlıkçılardan da kalma olarak çok fazla sokak hayvanı var. Soğuk kış günlerinde bakıma ve yiyeceğe muhtaç durumdalar. Bu basit ama önemli projeye her okula örnek olmalı. Her hafta bir sınıf, öğrencilerimizin sayısı kadar mama poşeti hazırlasa sokaklarımız şenlenir. Ayrıca çocuklarda vicdan duygusunu yeşertmek için de bu harika bir fırsat. Çocuklarımız hem başka canlıların yaşam hakkına saygıyı hem de iyi olmanın kolay bir seçenek olduğunu öğrenir" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30