17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KARDAK'TA SICAK TEMAS: HÜCÜMBOTLAR ÇARPIŞTI!
Tarih: 18/01/2018
Kaynak: Kent Haber
KARDAK'TA SICAK TEMAS: HÜCÜMBOTLAR ÇARPIŞTI!
Önceki gün Türk karasularını ihlal eden bir Yunan hücum botu Kardak kayalıkları civarında kendisine engelleme yapan Türk sahil güvenlik botuna çarptı. Yaşanan o anlar ise saniye saniye görüntülendi. Olaydan sonra Yunan hücum botu Türk karasularını terk ederken, yaşanan temasta her iki botta da herhangi bir maddi hasarın olmadığı öğrenildi.

Kardak kayalıklarını geçerek Türk kara sularına giren Yunan Deniz Kuvvetlerine ait bir hücumbot, Türk Sahil Güvenlik botuna çarptı. Gümüşlük Mahallesi’ne 3.5 mil uzaklıktaki Kardak Kayalıkları yakınında Yunan Sahil Güvenlik Botu ile Türk Sahil Güvenlik Botu arasında kısa süreli dalaş yaşandı. Türk karasularına giren Yunan Sahil Güvenlik Botu ile Türk Sahil Güvenlik Botu arasında temas olduğu ancak her iki botta da herhangi bir hasar oluşmadığı öğrenildi.

Akşam saatlerinde Yunan Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı Nikiforos adlı botun Kardak Kayalıkları yakınında Türk karasularına girdiğini gören Türk Sahil Güvenlik Botu bölgeye gitti. Önce anons ile Yunan hücum botunu uyararak Türk karasularından çıkması istenen Nikiforos adlı bot, sınır ihlaline devam edince Yunan hücum botu ile Türk Sahil Güvenlik Botu arasında kısa süreli temas oldu. Yaşanan dalaşın ardından tehlikeli manevra yapan Yunan Sahil Güvenlik Botu ile Türk Sahil Güvenlik Botu çarpıştı. Olaydan sonra Yunan hücum botu Türk karasularını terk ederken, yaşanan temasta her iki botta da herhangi bir maddi hasarın olmadığı öğrenildi.

Ege sularında yaşanan o anlar ise cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi. Görüntüde Yunan hücum botunun Türk sahil güvenlik botuna hızla yaklaşarak yandan çarpma anları yer alıyor. Türk sahil güvenlik botunun son anda yaptığı manevrayla da olası bir kazanın eşiğinden dönülüyor.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
romeohome
18/01/2018
1 değil 3
sözkonusu yerde nikiforus isimli yunan hücumbotu haricinde aynı sınıf 2 tane daha hücumbot vardı yani toplan 3 tane .Bizim küçücük fiber sahil güvenlik botlarının yapacak pek bir şeyi yoktu sanırım.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30