17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SERPİL DEVRİM KİTAPLARINI İMZALADI
Tarih: 13/01/2018
Kaynak: Kent Haber
SERPİL DEVRİM KİTAPLARINI İMZALADI
6 Yıldır Bodrum’da yaşamını sürdüren yazar ve şair Serpil Devrim, kitaplarını Bodrumlular için imzaladı.

Uzun yıllar Kanada’da dış ticaret uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye'ye dönerek Bodrum’a yerleşen Serpil Devrim, bu süreçte yazdığı hikaye, roman ve şiirlerden oluşan 5 kitabını Cevat Şakir Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Mola Kafe’de okuyucuları için imzaladı.

İmza gününde Kent Haber'e açıklamalarda bulunan Serpil Devrim, kitapları hakkında bilgiler vererek şöyle konuştu:

"Bodrum’a ilk geldiğim sene ‘Doğumundayım Günün’ isimli şiir kitabım yayınlandı. O şiirleri Kanada’da yazmıştım zaten. Bir sene sonra da ‘Yol Bitiyordu’ isimli şiir kitabım yayınlandı. ‘Yol Bitiyordu’da Gezi Olayları ve benim de içinde olduğum bazı toplumsal olayları ele aldım. Daha sonraki yıl ise ‘Su Gibi’ isimli romanımı yazdım, kanser hastası bir kadının Türkiye’de imkansızlıklar içinde neler yaşadığını, onun hastalığa ve sisteme karşı direncini anlattım. Her şeye dokundum ve içine bolca da mizah ekledim. İnsanlar çok etkilendikleri bir sayfada gülümsemeyi de başarsınlar istedim. Bu sene ‘Mor Alfabeli Kadınlar’ kitabım çıktı. Burada köy ve kent kökenli 19 kadının yaşadıklarını anlattım. 19 tane hikayeden oluşuyor. Önsözünü Öner Yağcı hocamız yazdı. Mümkün olduğunca umutlarını ele alarak işlemeye çalıştım. Bunun ikincisini yazıyorum, Nisan ayında çıkacak. Kadın hikayelerine mutlaka devam etmek istiyorum. Çünkü kadınların yaşadıkları trajik olayların adliye dosyalarında ya da 3’üncü sayfa haberlerinde kalmasını istemiyorum” dedi.

Son kitabı ‘Yarısı Yarım’ isimli kitabı yarı Türkçe yarı İngilizce yazdığını söyleyen Serpil Devrim, "‘Yarısı Yarım’da akademisyenlerden bahsediyorum. Sahilimize vuran Aylan bebekten bahsediyorum. Yine toplumsal olaylar ve aşk şiirleri var. Sevgisiz olmaz çünkü. Bu kitap Rusça ve Bulgarcaya da çevrildi. Ayrıca içindeki bazı şiirler hem İtalya’da edebiyat dergisinde yayınlandı. Hem de Sırpça Bulgarca ve Romence olarak Balkanlardaki edebiyat dergilerinde yayınlandı. Ben yazmayı, insanların kalbine dokunmayı seviyorum. Türkiye’de aydın dediğimiz kişiler çok geniş yelpazede yer alıyor. Açık yeşilden koyu yeşile, açık maviden koyu maviye gibi. Dolayısıyla aydın denilen insanın olaylar karşısında nasıl tavır gösterdiği, bazen nasıl çukurlara düştüğü, tökezlediğini anlatan bir roman üzerine çalışıyorum ama o sanırım Kasım ayına ancak yetişecek" diye konuştu.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30