17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AKUT EKİBİ ÇIRKAN TEPELERİNDE ARAMA BAŞLATTI!
Tarih: 11/01/2018
Kaynak: Kent Haber
AKUT EKİBİ ÇIRKAN TEPELERİNDE ARAMA BAŞLATTI!
Arama ve Kurtarma Derneği(AKUT) Bodrum ekibi, geçtiğimiz cumartesi gününden beri kendisinden haber alınamayan işadamı Ali Özdemir için Konacık Çırkan tepelerinde arama çalışması başlattı.

Bodrum iş hayatının yakından tanıdığı isimlerden biri olan ve geniş bir çevresi bulunan Ali Özdemir cumartesi günü ortadan kaybolmuş, otomobili ise Pazartesi günü Çırkan'da park edilmiş olarak bulunmuştu. Güvenlik güçlerinin yoğun çalışma sürdürdüğü konu ile ilgili, emniyetten gelen talep üzerine AKUT Bodrum Ekibi de arama desteği veriyor.

AKUT Bodrum Lideri Sadettin Uslu önderliğinde bugün sabah saatlerinde Özdemir’in aracının bulunduğu yere gelen 12 gönüllü, Konacık Çırkan tepelerinde arama çalışmalarına başladı. Bodrum Ekibi’ne Kuşadası ekibi de katılarak köpekle arama yapacak. Ayrıca drone ile havadan tarama da yapılacak.

Arama çalışmalarına başlamadan önce basın mensuplarına bir açıklama yapan AKUT Bodrum Lideri Sadettin Uslu, şunları söyledi:

“Ali Özdemir arkadaşımızdan 6 gündür haber alınamıyor. Emniyet müdürlüğünden bize gelen talep üzerine bu bölgede bir arama çalışması başlattık. Şahsın aracının bulunduğu nokta burası. Araziye gittiği ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Fakat kafamızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırma adına bir arama çalışması başlattık. Kuşadası ekibimizden köpekle arama desteği istedik. Onlar da yoldalar, geliyorlar. Drone ile bölge taraması çalışması yapmaya çalıştık ama maalesef hava şartları çok uygun değil. İlerleyen saatlerde rüzgar biraz daha yavaşladığında drone ile de tarama yapacağız. Elimizden gelen bütün imkanları seferber ettik. Güvenlik güçleri de gerekli çalışmaları sürdürüyor. Hangimiz bir veri elde edersek birleştirip sonuca ulaşmaya çalışacağız. Şu anda 12 arkadaşımız arama çalışmasında. İlerleyen saatlerde takviyeler olacak. Müsait olan arkadaşlar arama çalışmalarına katılacaklar” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30