17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İYİ PARTİ'DEN GÖRKEMLİ BAŞLANGIÇ
Tarih: 06/01/2018
Kaynak: Kent Haber
İYİ PARTİ'DEN GÖRKEMLİ BAŞLANGIÇ
İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı, Yönetim Kurulunu oluşturan isimleri coşkulu bir toplantıyla tanıttı. Konacık Heredot Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında salon tamamıyle dolarken çok sayıda kişinin de ayakta kaldığı görüldü.

İyi Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu kadrosunun açıklandığı toplantıya Partinin Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi 21. Dönem Muğla milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Genel Merkez Mahalli İdareler Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İl başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ'ın dışında, Bodrum'da farklı siyasi görüşleriyle tanınan isimler, Bodrum Belediyesi Bağımsız Meclis üyeleri, Yarımadadaki çeşitli sivil toplum kuruluşunun başkan ve üyeleri ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gönderdiği mesaj okundu. Akşener'in mesajı salonda coşkulu alkışlarla karşılandı. Daha sonra İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz sahneye gelerek bir konuşma yaptı. Şahbaz konuşmasına şu cümlelerle başladı:

"Milletlerin ve devletlerin de aynen insanlar gibi karakteristik ve değiştirilemez özellikleri vardır. Mesela; Türkiye Cumhuriyetini ele alalım. Güçlüdür, onuruna ve özgürlüğüne düşkündür. Bunlar karakteristik özelliklerdir, değiştirmek mümkün değildir. Yine bir başka özelliği vardır ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin ebedi ulu önderi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk milletçe başlatılmış bir kurtuluş savaşının başkomutanı ve çağdaş, modern, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Onun en büyük eserim dediği, kurduğu Cumhuriyetin temel değerleri ile oynamaya kalkarsanız sistem hata verir, tepki görürsünüz.Türkler binlerce yıllık devlet geleneğiyle devletlerine sahip çıkar ve toplumsal kurallara saygılıdır. Tarih boyunca kurduğu tüm devletlerde adaleti ön planda tutmuş ve korumuştur. Haksızlığı kabul etmez, mutlaka demokratik tepki verir. Devlete saygısı vardır ama devlet kademelerinde görev alanların bulundukları makamları hak etmelerini, yönetimlerin de ödül olmadığını ve sahip oldukları yetkilerle sadece millete hizmet etmelerini beklerler. Aksi olursa yine demokratik yoldan tepkisini gösterir Türk insanı” dedi.

İYİ Parti'nin ülkenin içerisinde bulunduğu tüm sorunları çözmek için yola çıktığını dile getiren Şahbaz, Kasım ayı sonlarında kendisine önerilen İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanlığı görevini şeref duyarak, tereddüt etmeden kabul ettiğini ve sonrasında da Bodrum kamuoyundan inanılmaz bir ilgi, alaka ve destek gördüğünü ifade etti. Şahbaz, İYİ Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulunu oluştururken yarımadanın her kesiminden isimlere yer vermeye gayret ettiklerini söylerken, farklılıkların kendilerini daha güçlü ve demokratik vurgulayıp konuşmasını şu sözlerle tamamladı;

"İnançlara ve düşüncelere sonsuz saygımız var elbet ama bizi asıl birarada tutan ortak yönlerimiz var. Hepimiz Atatürkçüyüz, hepimiz laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetini ve onun Misak-ı Milli ile sınırları çizilmiş ve atalarımızın kanıyla sulanmış sınırların bölünmez bütünlüğünü savunuyoruz. İster ulusalcı deyin ister milliyetçi, hepimiz vatanseveriz, memleket sevdalısıyız. Tıpkı davetimizi kırmayarak bugün bu salonu dolduran siz değerli hemşerilerimiz gibi" diye konuştu.

Kurucu İlçe Başkanı Şahbaz, Genel Başkan Meral Akşener'in ifadelerini kullanarak, "Size söz veriyoruz, Vallahi de çok çalışacağız, billahi de çok çalışacağız" diyerek konuşmasını tamamladı. Şahbaz'ın bu sözleri salondan yoğun alkış aldı.

Daha sonra Partinin Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, kürsüye geldi. Şekerdağ, "Burada bizimle olduğunuz için çok mutluyuz. Biz bu işi başaracağız. Biz artık çözüm üretmeye geldik. Gençlerimize iş, yaşlılarımıza huzurlu bir yaşlılık, kadınlarımıza yaşama hakkı, eşitlik için geldik" dedi.

Şekerdağ'ın ardında konuşma yapmak üzere sahneye çıkan Mahalli İdareler Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ise yoğun alkışlar arasında kürsüye geldi. Sözlerine geçtiğimiz yıl İzmir Adliyesi’ne düzenlenen terör saldırısını şehit olmak pahasına engelleyen kahraman polis Fethi Sekin ve tüm şehitleri anarak başlayan Tosun, sözlerinin devamında şunları söyledi;

"Bu salon umudun adresi olacak. 2014 seçimlerinden sonra Mehmet Onur Şahbaz da, ben de kendi işlerimize odaklanmıştık. Ama güzel ülkemiz, Bodrumumuz her gün kötüye gidiyor. Demokrasiden, adaletten uzaklaşıyor. Her şeyden önce bu ülkenin kurucu lideri ve Cumhuriyet tartışılıyor. İyi Parti Atatürk’e ve Cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkmak, onun eserlerinin ilelebet yaşatmak için var. Bu konuyu İyi Parti iktidarında tartışma konusu yapmayacağız. Atatürk ve Cumhuriyet bizim vazgeçilmezimizdir, sonsuza kadar da sahip çıkacağız. Arkadaşlar biz artık son virajdayız, ya da tünelden önceki son çıkışta. Eğer inisiyatif almazsak, bu ülkemizin güzel insanları olarak sorumluk üstlenmezsek, çalışmaz ve üretmezsek, uzak değil arkadaşlar 2 yıl sonra, Atatürk’ün bize mirası Cumhuriyet rejiminden vazgeçiliyor. İşte biz sizlerle birlikte bunun farkında olduğumuz için bu salondayız, iyi bir Türkiye ve Cumhuriyet için varız. Şahsım burada işiyle gücüyle uğraşırken, Genel Başkanımız Sayın Akşener ve Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Musavvat Devişoğlu başkanımız dedi ki; ‘Mehmet Tosun inisiyatif alıyorsun. İşini gücünü planlıyorsun, haftanın 3 günü Ankara’da oluyorsun. İyi bir Türkiye’nin olması için, iyi belediyelerin olması gerekiyor’ dediler. Onun için Ankara’ya gittik, sayın genel başkanımız ve genel başkan yardımcımızın öncülüğünde iyi Türkiye’nin ilk adımı olan Mahalli İdareler Başkanlığı'nda iyi belediyecilik için çalışıyoruz. 2019’dan sonra İyi Partili belediyeler ve o belediyeleri yönetenler sayesinde şehirlerimize ihanet etmeyen belediyelerimiz olacak. Onun için uğraşıyoruz" dedi.

İyi Parti’nin tüm Türk Milleti’nin partisi olduğunu söyleyen Mehmet Tosun, “Bu parti sayın genel başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi kadınlarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek. Toplantılarını takip ediyorsunuz. Her toplantıda kadınlarımıza ve gençlerimize yer veriyor. Bariyerleri kaldırıyor. Bu parti Türk Milleti’nin partisi. Bu parti inşallah umudun adresi olacak ve o son virajda Cumhuriyet ve Atatürk’e sahip çıkacak. Daha iyi bir Türkiye’yi, daha iyi bir hukuk devletini, daha iyi bir eğitimi, ekonomiyi ve sağlığı milletimize hizmet olacak sunacağız. Biz buna layığız" ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan İyi Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu üyesi 21. Dönem Muğla milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun de yaptığı konuşmada "Bu sefer bir cesur hanım çıktı. Bütün mazlumların, 15-16 yıldır itilmiş olanların, bütün çaresizlerin sesi haline geldi. Adeta bir meydan okuma mücadelesi içine girdi. Cesur bir hanımefendi çıktı. Adı; Meral Akşener. Çaresiz değilsiniz ey millet, çare biziz. Biz yola çıktık" dedi.

Konuşmaların ardından İyi Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, teker teker katılımcılara tanıtılarak alkışlar arasında sahneye çağrıldı. Programın sonunda İlçe başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri 10. Yıl Marşı eşliğinde hatıra fotoğrafı verdi.

Mehmet Onur Şahbaz başkanlığındaki İYİ Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin listesi ise şu şekilde;

Yaşar Kefeli, Hatice Buket Aker, Nevzat Kanber, Melek Yılmaz, Semih Nalbantoğlu, Av. Serhan Kaya, Cemil Haldız, Barbaros Kaplan, Seha Ergene, Fatma Betül Köseoğlu, Ersan Öktür, Av. Dilek Mirel, Mehmet Sönmez, Uluç Tezer, Berrin Özgürel, Mustafa Erdoğan, Mehmet Şahin, Ercan Özer, Nilay Konday, Sedat Köse, Murat Kurutaş, Aydoğan Karakaş, Kürşad Koç, Hanife Yavaş, Erol Akyüz, Şerif Çelikkıran, Selma Perianes Gonzales, Volkan Çiçek, Hasan Çetok, Serdar Korkmaz, Metin Tosun, Fahrettin Aslan, Haydar Maden, Yılmaz Kıvılcım, Mehmet Alpaslan, Ahmet Barut, Enver Gökhan, İrfan Özaltın, Sedat Zırığ, Benan Özbaşar, Önder Kaya, Ergün Yiğit, Hülya Gül Kaya, Şenol Aksu, Mehmet Demir, İlknur Yetiş, Hatice Yıldırım, Kemal Dursun Camcı, Bilgör Çınar, Gül Sarı, Nürbet Gön, İsmail Ata, Yasemin Ru, Zerrin Gürsoy, Ümit Efe, Mustafa Bakış, Asena Ozar, Bahattin Karataş, Semahat Odabaş ve Serkan Şimşek.

Toplantının bitiminin ardından, Heredot Kültür Merkezi fuaye alanında vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mavsolos Paşa
07/01/2018
Bu yönetimle mi bodrum iyi olacak!!!
Bodrumun ileri gelen ailelerinden ve tanınmış işadamı ve esnaflarından kim var bu yönetimde!!! Bu yönetimlemi bodrum daha iyi olacak diyorsunuz güldürmeyin beni!!!
lygdamis
06/01/2018
Mehmetler
iyi Parti Bodrum yerelde çok güçlü bir başlangıç yaptı. Hayırlı olsun. önümüzdeki seçimler için iddiamı tekrarlıyorum. Muğlayı mehmetler yönetecek. Kadem Metenin oligarşik tutumu ak partiyi üçüncülüğe mahkem etti. 2019 çabuk gelir. Bodrum Kazansın, Muğla Kazansın...

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30