17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP ÖRGÜTÜNDEN ALDAN'A DESTEK
Tarih: 05/01/2018
Kaynak: Muğla Kent Gazetesi
CHP ÖRGÜTÜNDEN ALDAN'A DESTEK
CHP Muğla İl başkanı, 13 ilçe başkanı ve milletvekilleri düzenledikleri ortak basın toplantısıyla Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan’ın arkasında olduklarını açıkladılar. CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ ve Nurettin Demir “Milletvekilimizi kimseye yedirtmeyiz. Sonuna kadar arkasındayız” dediler. CHP Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan “Asıl sorun benim Zarraf’a hayali ihracat yaptırdıklarını ortaya çıkartmamdır” diye konuştu.

13 ilçe başkanı ve milletvekillerinin CHP İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban “Türkiye Cumhuriyeti’nin 15 Temmuz darbe sürecine hangi tavizlerin verilerek getirildiğini ya da herkesin bildiği cümleler ile ‘Ne İstediler de Vermedik, Bu hasret Bitsin’ anlayışı ile gittiği milletimiz tarafından bilinmektedir. Devletin, polisin, askerin, adalet sisteminin en önemli mevkilerine muhalefetin, değerli yazarların tüm uyarılarına rağmen iktidar desteği ile getirilen adına cemaat dedikleri terör örgütü mensuplarının 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişimi Türk Milleti’nin azim ve kararlılığı ile püskürtülmüş, kendi yarattıkları düşmanın karşısına çıkamayan iktidar mensupları halkın kendi iradesi ile meydanlara inmesine fırsat bilerek kendilerini korumalarının arasından cep telefonu kamerası aracılığı ile gösterebilmiştir. Yaşanan darbe girişiminden sonra siyasi olarak bu süreçten Kanun Hükmünde Kararnameler ile en çok yararlanan da iktidar partisidir. Muğla Milletvekilimiz Ömer Süha Aldan’ın hukukçu oluşundan, ülkemiz için yaptıklarından, verdiği onurlu mücadeleden, son Reza Zarrap davasında ortaya koyduğu çalışmalardan rahatsız olan iktidardan beklediğimiz ve şaşırmadığımız bir çamur atma ve hedef gösterme hamlesidir. Radyo programında söylediklerinin tam metnini yayınlayan milletvekilimizin basın açıklamasını okumayan ya da programda söylediklerinin tamamını dinlemeyenler sadece bir kelimeye takılarak suçlamalarda bulunmakta akılların sıra milletvekilimizi suçlu göstermeye çalışmaktadırlar. 15 Temmuz şehitleri hakkında tek bir olumsuz cümle sarf etmeyen milletvekilimiz bir hukukçu olarak herkesin tepkisine neden olan son çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamedeki belirsizliği, muğlaklığı ortaya koyuyor. Bu maddenin ’15-16 Temmuz günü cereyan eden olaylar nedeni ile’ ibaresi eklenerek düzeltilebileceğini, düzeltilmediği takdirde yoruma açık olduğunun altını çiziyor” dedi.

CHP Muğla milletvekili Nurettin Demir ise Türkiye’nin ikiye bölünme noktasına geldiğini belirterek şunları söyledi: “Bir grup silahlandırılmaya doğru yönlendiriliyor. O örgütlenmeye çalışanlardan birisi HÖH adı adlındadır. Silahları gösteriyorlar. Sonra da biz sivil toplum örgütüyüz diyorlar. Milletvekilimiz bunları dile getirdi. Hakkında suç duyurusunda bulundular. Bunlar okuduklarını da anlamıyorlar. Sayın vekilimizin sonuna kadar arkasındayız” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ toplantıda yaptığı açıklama Ömer Suha Aldan’a karşı bir linç kampanyası başlatıldığını belirterek “CHP örgütleri olarak vekilimizin sonuna kadar arkasındayız. Vekilimin konuşmasında bir suç unsuru yoktur. Bu oluşturmaya çalıştıkları ve kanun hükmünde kararname ile koruma altına almaya çalıştıkları bazı kişiler her hangi bir toplantıyı ellerinde silahlarla basabilirler. Fiili cezasızlık oluşturmaya çalışıyorlar. Bu kişiler için. Aldan vekilimizi kimseye yedirtmeyiz” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Ömer Suha Aldan ise kendisine destek verilen toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Şuan kendimi çok güçlü hissediyorum. Arkamda koca bir CHP çınarı var. Gör Tayyip bey gör. Asıl sorun benim Zarraf’a hayali ihracat yaptırdıklarını ortaya çıkartmamdır. Bu yüzden bana karşı linç girişiminde bulundular. Ben ne söylediğimi çok iyi biliyorum. Söylediklerimin arkasındayım. Bu hukuksuz düzende bedel ödemem gerekiyorsa o bedeli de hiç çekinmeden öderim.”

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30