17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KÜÇÜK RESSAMIN SERGİSİNİ İMREN AYKUT AÇTI
Tarih: 03/01/2018
Kaynak: Kent Haber
KÜÇÜK RESSAMIN SERGİSİNİ İMREN AYKUT AÇTI
9 yaşındaki Bodrum Marmara Koleji öğrencisi Bodrumlu küçük ressam Sevinç Su Karlıova'nın "Renklerin Dünyası" adlı kişisel resim sergisi, Bodrum Marmara Koleji'nde Türkiye’nin ilk kadın bakanı İmren Aykut tarafından açıldı. Küçük ressam Bakan Aykut'u kendine hayran bıraktı.

2 yaşında resim yapmaya başlayan ve bugüne kadar pek çok sergi açan 9 yaşındaki Sevinç Su Karlıova'nın "Renklerin Dünyası" adlı sergisi, Bodrum Marmara Koleji'nde açıldı. Serginin açılış törenine eski bakanlardan İmren Aykut’un yanı sıra öğretmenler, öğrenciler ve bazı sanatçılar katıldı. Eserleri katılımcıların beğenisini kazanan küçük ressam, davetlilere sergisi hakkında bilgiler de verdi. Sevinç Su Karlıova sergisinde yer alan resimler arasında İmren Aykut’un bir portresi de bulunuyor.

Basın mensuplarına sergi ve küçük ressam hakkında açıklamalarda bulunan İmren Aykut, “Kendi resmimi çok beğendim. Çünkü yüz ölçülerini o kadar iyi oturtmuş ve renkler o kadar canlı ki şaşırdım kaldım. Resmim küçük bir çocuk tarafından ilk defa yapıldı, bu da beni çok mutlu etti. Sevinç Su, anne ve babası bu işi çok ciddiye alacak. Ona çalışabileceği ortamlar yaratacak. İyi bir ressamdan eğitim alması da çok önemli” dedi.

Öte yandan küçük ressam Sevinç Su Karlıova'nın sergisindeki resimler, 2018 Paşalı Takvimi’nde de yer aldı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30