17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
UYUŞTURUCUYA KARŞI HAPKİDO ŞAMPİYONASI
Tarih: 02/01/2018
Kaynak: Kent Haber
UYUŞTURUCUYA KARŞI HAPKİDO ŞAMPİYONASI
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, federasyonun 2018 yılı faaliyet programı ile ilgili bilgiler verdi. Uyuşturucuya ve dopinge dikkat çekmek için Eylül-Ekim aylarında Yunan ve Türk sporcularının katılımıyla Uluslararası Bodrum Hapkido Şampiyonası düzenleyeceklerinin altını çizen Ilıcak, yerel yönetimlerden destek istedi.

Kore kökenli bir dövüş sanatı olan Hapkido ile çocuklar ve gençler arasında uyuşturucu ve doping konusunda farkındalık yaratmak amacı ile yola çıkan Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF), Eylül-Ekim aylarında Yunan ve Türk sporcularının katılımıyla Uluslararası Bodrum Hapkido Şampiyonası gerçekleştirecek. Torba Mahallesi’ndeki bir otelde gerçekleştirilen basın toplantısında konu ile ilgili bilgiler veren federasyon başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, şöyle dedi:

“Uyuşturucu ile mücadele etmek Dünyadaki her bireyin sorumluluğu. Biz de bunun bir ucunu tutabilmek adına yaklaşık 15 yıldır çeşitli organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Uyuşturucu dünyanın en tehlikeli maddelerinden. Doping ise insanı ailesine, ülkesine, vatanına karşı suç işleten kimyasallar. Biz bunların farkındalığı için işlerimize başladık. Geçen sene Bodrum’da ortaokullar arası hapkido şampiyonası yaptık. Geçen sene okul seviyesinde ve bize bağlı olan kulüplerle birlikte 20 bin çocuğumuza ulaşabildik. 2018 yılında 300 konferansla 50 bin çocuğa ulaşma amacındayız. Bu konuda Cumhurbaşkanlığımız, Başbakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığına ve millet meclisine bir takım yazılar yazdık. Biz sosyal sorumluluk projelerini gönüllülük esasına göre yaptığımız için maddi hiçbir kaygımız olmuyor.”

Bodrum’da yapılacak organizasyonda yerel yönetimlerden de destek isteyen Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF), Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dolayısıyla geçen seneki şampiyonada Bodrum Belediyesine yaptığımız yazılı müracaatta yardım istedik. Bunu sene de yaptık. Herhalde bu sene cevabı gelecektir. Eylül – Ekim aylarında burada yapacağımız organizasyon Yunanistan ve Türkiye arasındaki çocuklara yönelik olacak. Yaklaşık 200-250 çocuğun katılacağı Uluslar arası Bodrum Hapkido Festivali düzenleyeceğiz. Uyuşturucusuz, bağımlı olmadan hayatın yaşabildiğini ve uyuşturucu ve bağımlı olmadan insanların mutlu olabileceğini anlatmak istiyoruz. Çünkü biz bunun hastalık olduğuna inanıyoruz ve çocuklarımızı bu hastalığı anlatıyoruz. Biz bu büyük organizasyonu geçen sene yapmak istemiştik ama yerel yönetimlerden gerekli yardımı alamamıştık ve bu sene Eylül-Ekim ayına aktardık. Yunan adalarından 7-8 kulüp ve Türkiye’den de yaklaşık 10 kulübün 8-14 yaş arası çocukların katılımıyla bir organizasyon yapacağız. Buradaki asıl amaç uyuşturucu ve dopingin kötü olduğunu vurgulamak. Bir diğer amacımız da iki ülke arasındaki dostluğu pekiştirmek.”

Ilıcak, son olarak “15 sene içerisinde hapkido sayesinde uyuşturucu hastalığına yakalanmış ve bakımevleri ile sokaklarda yaşayan 300 çocuğumuzu uyuşturucudan kurtardık. Bunların bir kısmı da milli takım antrenörlüğüne kadar yükseldi. Yine 70 bin çocuğumuza da ulaşarak onları spora teşvik ettik. Onlara uyuşturucu konusunda farkındalık kazandırdık” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30