17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ATATÜRK KOŞUSU TURGUTREİS’TE YAPILDI
Tarih: 27/12/2017
Kaynak: Kent Haber
ATATÜRK KOŞUSU TURGUTREİS’TE YAPILDI
Bodrum’da her yıl düzenlenen 'Büyük Atatürk Yol Koşusu' bu yıl 8 kategoride, 470 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 98. yıldönümü kutlamaları kapsamında Turgutreis Mahallesi’nde düzenlenen koşu; küçük kızlar, küçük erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç kızlar, genç erkekler, özel sporcu kızlar ve özel sporcu erkekler kategorilerinde yapıldı.

Yarışmada ter döken 470 öğrenci, Turgutreis Sahili’nde kıyasıya mücadele etti. Koşu sırasında sağlık ekipleri de hazır bekledi.

Büyük Atatürk Yol Koşusu’nda basın mensuplarına konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, şunları söyledi:

“Bugün 470 öğrencimiz koşuya katıldı. Yarışmadaki 7 kategoriden bir tanesi de özel öğrencilerimizin yarıştığı kategori idi. Okullarımızda akademi başarının yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de çocuklarımızın başarısını destekliyoruz ve önemsiyoruz. Çocuklarımızın başarısı ile gurur duyuyoruz.”

Turgutreis Meydanı'nda sona eren yarışlarda, sporcular kıyasıya mücadele verdi. 1200 metre küçük kızlarda Büşra Yıldızgör, 1500 metre küçük erkeklerde Anıl Şahin, 2 bin metre yıldız kızlarda Mihraç Ayan, 3 bin metre yıldız erkeklerde Özcan Doğan, 3 bin metre genç kızlarda Türkü Kaman, 5 bin metre genç erkekler kategorisinde de Mehmet Oğuz birinci oldu. Yarışların sonunda, dereceye giren sporculara, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından madalya verildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30