17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM MERKEZLİ FUHUŞ OPERASYONU
Tarih: 26/12/2017
Kaynak: Kent Haber
BODRUM MERKEZLİ FUHUŞ OPERASYONU
Bodrum’da fuhuş amaçlı insan ticareti suçuyla mücadele kapsamında yapılan operasyonda 5 yabancı uyruklu kadın ile fuhuşa aracılık ve yer temininde bulunduğu tespit edilen 7 kişi gözaltına alındı.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının Ağustos ayında başlattığı projeli soruşturma neticesi bu sabah operasyon için düğmeye bastı. Kırgız, Kazak, Özbek ve Rus uyruklu 12 kadını Bodrum, İzmir, Van ve Yalova'da fuhuşa teşvik eden Ö.K. liderliğindeki örgüte yönelik olarak operasyon düzenlendi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün çalışmaları neticesi, fuhuşa aracılık ve yer temininde bulunduğu tespit edilen 15 kişi hakkında verilen gözaltı kararı üzerine sabah erken saatlerden itibaren Bodrum, İzmir, Van ve Yalova'da eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Bodrum’da yapılan operasyonda yabancı uyruklu 5 kadın ile fuhuşa aracılık ve yer temininde bulunduğu tespit edilen 7 kişi gözaltına alındı. Fuhuşa aracılık eden şüphelilerin Bodrum'da üç otel ve bir apart işletmesiyle irtibatlı olarak yer temin ettikleri belirlendi.

7 kadın ve fuhuşa aracılık eden 8 şüpheli ise İzmir, Van ve Yalova'da düzenlenen operasyonlarla yakalandı.

Yabancı uyruklu kadınların idari işlem tesis edilerek, sınır dışı edildikleri soruşturmada; gözaltına alınan şüphelilerin Muğla İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri sonrasında, ileriki günlerde, Bodrum Başsavcılığı'nda hazır edilecekleri öğrenildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30