17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP İLÇE BAŞKANI SEYMEN, AÇIK GÖRÜŞ'ÜN KONUĞU OLDU
Tarih: 23/12/2017
Kaynak: Kent Haber
CHP İLÇE BAŞKANI SEYMEN, AÇIK GÖRÜŞ'ÜN KONUĞU OLDU
Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, son günlerde yapılan İlçe, Kadın ve Gençlik Kolları kongreleriyle, yarın yapılacak olan İl Kongresine ilişkin açıklamalar yaptı.

3 Aralık'ta yapılan ilçe kongresinde yeniden ilçe başkanlığına seçilen Recai Seymen, tüm kongre süreçleri ve Bodrum siyasetine ilişkin şunları söyledi:

"Son günlerde yaptığımız tüm kongrelerimiz demokratik bir yarış ve şenlik havasında gerçekleşmiştir. Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı dönemlerde CHP'ye her zamankinden fazla ihtiyaç vardır. Özellikle de 2019 yılı ya da daha önce yapılacak erken seçimler, ülkemiz için yaşamsal öneme sahiptir. Bu nedenle ve delegasyonun talebiyle bir kez daha ilçe başkanlığına aday oldum. Yönetimde bulunduğumuz süre içerisinde edindiğimiz deneyimlerimizi bir dönem daha partimiz için kullanma isteğimiz delegeler tarafından da uygun görülünce yeniden görev aldık. Hemen ardından da kadın ve gençlik kolları kongreleri yapıldı. Bu kongrelerde de özgür iradeleriyle aday olan ikişer arkadaşımız yarıştı. Kongrelerin sonunda yarış da mücadele de bitti. Seçilen arkadaşlarımızla birlikte önümüzdeki zorlu döneme hazırlanacağız" dedi.

Bir soru üzerine, kongrede alınan tavsiye kararına bağlı kalacaklarını, tüm organların ön seçimle belirlenmesi için mücadele edeceklerini anlatan Seymen konuşmasına şöyle devam etti.

"Gün birlik ve dayanışma günüdür. Ülkemizi sonu belirsiz bir karanlığa sürüklemek isteyen AK Parti iktidarından kurtulmak için her zamankinden daha çok çalışmaya, daha çok fedakarlık yapmaya ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde tek bir kişiyi bile kaybetme lüksümüz olmadığı gibi, halkın büyük çoğunluğuna hitap edecek projeler geliştirmek zorundayız" dedi.

İl kongresinde mevcut başkan Mürsel Alban’ı desteklemelerine yönelik bazı eleştirilere deyanıt veren Seymen bu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

"Başarılı bir yönetim gösterdiğine inandığımız İl Başkanının yeniden adaylığıyla ilgili yapılan toplantıya, İlçe Yönetim Kurulunun ortak kararıyla katıldım. Kaldı ki başka bir adayın şu ana kadar çıkmadığı kongrede, ilçemiz adına yapacağımız önerilerle ilgili İl Kongre delegeleriyle de bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30