17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AK PARTİ BODRUM'DA YARIŞI ÖMER ÖZMEN KAZANDI
Tarih: 10/12/2017
Kaynak: Kent Haber
AK PARTİ BODRUM'DA YARIŞI ÖMER ÖZMEN KAZANDI
Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Genel Merkezin temayül yoklamaları ve mülakatlar sonrasında belirlediği adayı Ömer Özmen ile genel Merkez adayına rakip olarak aday olan Fetan Özbek’in yarıştığı kongrede 179 delegenin oyunu alan Ömer Özmen Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı oldu.

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresine Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, MKYK üyesi ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Genel Merkez MKYK Üyesi ve Ak Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Yelda Erol Gökcan, Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Muğla milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer, 24. Dönem İzmir Milletvekili Ali Aşlık ile Muğla ve Bodrum’dan çok sayıda partili katıldı.

Divanın oluşturulması sonrası saygı duruşunda bulunulup İstiklal marşı okundu. Ardından protokol konuşmaları yapıldı. Daha sonra faaliyet, gelir gider hesap raporları okunup ibra edildi.

Protokol konuşmalarında ilk söz alan geçmiş dönem ilçe başkanı İbrahim Macit Gündoğdu, “Bizler koltuk için değil, hizmet için buradayız. İnanıyorum benden sonra gelen ilçe başkanım da aynı şevkle, aynı heyecanla bu görevi yapacaktır” dedi.

BİZDE MAKAM TALEP EDİLMEZ, GÖREV REDDEDİLMEZ

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, en son yapılan genel seçimlerde Ak Parti’nin Muğla’daki oy oranının yüzde 30, Bodrum’daki oy oranının ise yüzde 20 olduğunu hatırlatarak, şöyle dedi:

“Bodrum Dünyanın incisi, sorunları ile boğuşan bir ilçe. Su sorun, trafik sorun, imar sorun, çöpler sorun, her tarafı sorun. Bu sorunları yönetmekten aciz olan bir yönetim ama halen iktidar ve biz genel merkezin, hükümetin gücünü Bodrum’da göstermekten aciz bir teşkilatız. Hepimiz için söylüyorum. Böyle bir teşkilatken nasıl daha başarılı olmamız gerektiğini konuşmamız lazımken, içimizde kenetlenerek dışarıdan nasıl daha fazla oy kazanırız konusunu tartışmamız gerekirken, içimizde ayrıştırıcılığı körükleyen bir anlayış. Bunun adına ne derseniz deyin, hiçbirini kabul etmiyorum. İster Dünyanın en tehlikeli hareketi olan milliyetçilik deyin. Dünya savaşı başlatan bir hareket. Bizim genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız, milliyetçiliğin her türlüsü ayaklarımın altındadır sözünün sahibi. Bazen üzülerek görüyoruz ki şehir milliyetçiliği, hatta Muğla’ya özgü Sakar’ın üstü, Sakar’ın altı milliyetçiliği de gündeme getiriliyor. Bu anlayışın Ak Parti’de yeri yoktur. Bizim Ak Parti kültürüne adapte olmaya çalışanların zorlandıkları bazı mevzular var. Bizde makam talep edilmez, görev reddedilmez. Ben 3 dönem ilçe başkanlığı yaptım, il başkanlığı yapıyorum ama hiçbirini ben talep etmedim. Ama bana verilen hiçbir görevden de kaçmadım. Ak Parti’de eğer siz bir görevi hak etmişseniz, Dünya’nın öbür ucunda da olsanız gelir sizi bulurlar, gel kardeşim bu görev senin hakkındır derler” dedi.

Kadem Mete, “Ben burada size genel başkan yardımcımız Mustafa Ataş beyin bir mesajını iletmek durumundayım. Hangi ilçeden ikinci aday çıkmışsa onları Ankara’ya davet ettiler. Kendilerine şu ricada bulunuldu; ‘arkadaşlarımıza ikilik yaratmayın, gelin bu dava hepimizin davası. Biz bir arkadaşı belirledik, ona sahip çıkın’ denilmiş ve arkadaşlarımızı uğurlamışlar. Hele ki bir tane arkadaşımız orada yemin billah etmiş. Efendim biz bu davanın neferiyiz, tabi bu davaya sahip çıkarız, demişler. Ama daha otobüste gelirken mahalle başkanlarına ‘Durmak yok, yola devam’ diye mesaj çekmişler. Bunlar bize yakışan hareketler değil. Sizlerden ricam genel merkezin sizlerin temayül yoklamaları ile seçtiği Ömer Özmen kardeşimize desteğinizi rica ediyorum. Biz bir olalım, diri olalım. Aramızdaki ‘yok sen nerede doğdun, sen nerede büyüdün, gibi yakıştırmalarla birbirimizi ötelemeyelim. Bu en tehlikeli ayrıştırıcılıktır, Dünya savaşına sebebiyet vermiştir" diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİRDEN DOLAYI CHP BİRBİRİNE GİRECEK

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete sözlerinin sonunda “Biz herkesi kucaklayalım. Davamıza sahip çıkalım. 2019’da seçimleri kazanmak hayal değil. Bakın büyükşehirden dolayı CHP birbirine girecek. Büyükşehir adayları içerisinde Bodrum’un da adayı var, Marmaris’in de adayı var, Fethiye’nin de adayı var. Bunlar yukarıda kavga ederlerken sizin iyi ve düzgün siyasetinizle beraber 2019’da Ak Parti bayrağını önce Bodrum’a, sonra Muğla’da göndere çekmeyi Allah hepimize nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ise Ak Parti hükümetinin Bodrum’a yaptığı hizmetlerden bahsederek şöyle konuştu:

“Havalimanında Bodrum’a kadar olan yol Ak Parti döneminde hayata geçmiş. Hatırlayın eski Bodrum’u, 2007 yılında su tankerleri sokaklarda gezmiyor muydu? Bu problemi kim çözdü. Eğer Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı, Orman ve Su İşleri Bakanımıza o talimatı vermeseydi, bugün su problemi Bodrum’un en büyük problemiydi. Milas’ın dağlarından Bodrum’a suyu getirmemize rağmen bugün beceriksiz ellerde o getirdiğimiz suyun patlayan borularını bahane eden bir yerel yönetim var. Suyun parasını alırken, Türkiye’nin en pahalı suyunu satarken iyi de tamir ederken mi kötü. Onlar Ak Parti’den istifa edin de çocuklarınızı işe alalım derken, Ak Parti ne yaptı; Bodrum Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilere parti gözetmeksizin kadro verdi.”

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 381 delegenin oy kullandığı kongrede Ömer Özmen 179, Fetan Özbek ise 160 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı. Bu sonuçla Ömer Özmen Ak Parti Bodrum'un yeni İlçe Başkanı oldu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
garaovalı
11/12/2017
başkan
tebrikler büyük başkan ferudun katar.
Lygdamis
11/12/2017
Aspet Oligarşisi
Bu seçim Kadem Mete Seçimi’dir. Sayın Mustafa Ataşa ben sadece bu kişi ile çalışırım şartı sonrasında Demokrasiyi, teyamül ve taban görüşlerini hiçe sayarak seçtirdiği Başkan, Sayın Özmenin işi çok zor. Bodrumu -Aspet oligarşisi- ile yönetmeye çalışarak Aspat a çıkılamaz. Muğla parti tabanının neredeyse yarısı ile kavga edip, itaat’e zorlayarak seçimler nasıl kazanılır? Milas taki seçimlerde sonuç ortada, Menteşe karışık, Muğla bulanık. Burada dikkat edilmesi gereken bu sivri siyasetin Bodrum ve Muğla halkına zararlarıdır. Bu gidişat sulhla sona erdirilmeli gerekli tedbirler alınmalıdır.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30