17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DEMİRÖZ AİLESİNİN ACI GÜNÜ...
Tarih: 09/12/2017
Kaynak: Kent Haber
DEMİRÖZ AİLESİNİN ACI GÜNÜ...
Bodrum’un İstiklal Madalyalı, Kurtuluş savaşı gazilerinden Ali Demiröz’ün oğlu, Bodrum ekonomisinin bir dönem lokomotifi olan yat imalat sektörünün en eski torna ustalarından, 1939 doğumlu Niyazi Demiröz usta yaşama veda etti. Yaklaşık bir buçuk yıldan bu yana kanser hastalığı ile mücadele eden Niyazi Usta mücadelesine yenik düştü.

Bodrum Belediyesi Meclis üyesi ve eğlence sektörü esnafından Ali Demiröz ile Münire Ceylan’ın babaları, Didar Demiröz’ün eşi Niyazi Demiröz, Bodrum’un en eski ustalarından ve pervane profösörü olarak anılmaktaydı. Niyazi Usta özellikle tekne pervaneleri konusunda kendine özgü tasarımlarının patenlerini de almıştı.

Demiröz için bugün Atatürk Caddesinde bulunan Uğur Camiinde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenazeye katılım oldukça yoğundu. Demiröz ailesinin acısını paylaşmak için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, AK Parti Bodrum ilçe Başkan Vekili Mehmet Akbaba, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri Ali Öztürk, Cafer Doğan, Dursun Göktepe, Güneri Günaydın, Hüseyin Özten, İsmail Altındağ, Mazlum Ağan, Mehmet Özalın, Mustafa Paşalı, Mustafa Saruhan, Niyazi Atare, Nurten Çakıcı Bıçak, Osman Küçükyüzbaşı, Refik Ülgen, Seval Aktaş, Bodrum Belediyesi geçmiş dönem Demokrat Parti meclis üyeleri, Bodrum Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, Bodrum ve Karya Rotary Kulübü üyeleri, Bodrum eski Belediye Başkanı Tuğrul Acar, yat imalat sektörü temsilcileri, Bodrumlu esnaf, STK temsilcileri ve yurttaşlar Niyazi Ustanın cenaze törenine katıldılar.

Niyazi Demiröz cenaze namazının ardından, Türbe Mezarlığında toprağa verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mustafa Açikel
10/12/2017
Allah Rahmet Eylesin
Niyazi abi sizin gibi büyüklerimizi çok arayacagiz. Siz çalişmayi seven işini en iyi yapan dürüst titiz olan bir abimizdin mekanin cennet olsun Allah ailesine dostlarına sevenlerine sabirlar versin

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30