17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
VEFAT EDEN EŞİNİN ESERLERİNİ SERGİLİYOR
Tarih: 06/12/2017
Kaynak: DHA
VEFAT EDEN EŞİNİN ESERLERİNİ SERGİLİYOR
Emekli edebiyat öğretmeni Gılman Tekin Gençel, ölen eşinin resim ve tasarım eserlerini bir sergide toplayarak Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sundu.

Bodrum'da yaşayan emekli edebiyat öğretmeni Gılman Tekin Gençel, 2013 yılında akciğer kanserinden vefat eden eşi Sabri Nuray Gençel'in ölmeden önce yaptığı tasarım eserlerini sanatseverler ile buluşturdu. Lvvz Hotel'de açılan sergide şehir plancısı olan Gençel'in ölmeden önce yaptığı 47 eseri yer aldı. Sergide Gençel'in Anadolu medeniyetlerinin hepsinden çeşit çeşit örnekler, ikonalar, eski yazılar, padişahların yaptığı tuğralar, amforalar, kalyonlar, camaltı çalışmaları yer aldı. Sergi sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.

Bu sergiyi eşinin anısına açtığını belirten Gençel, "Kendisi hep 'Ben resim yapıyorum ama ben ressam değilim. Ressam olmam için benim günün 24 saati resim düşünüp resim yapmam gerekir' derdi. Tanıdıklarına kendisini hep resim yapan olarak tanıtırdı. Şehir plancısı olduğu için bütün Anadolu'yu bizzat gezip, oraları gözlemleyip eserlerini hazırlardı. Tuval üzerine akrilik boya ile çalışıyordu. Benim emeğe saygım var. Onun bu emeklerinin bir köşede çürümesine karşıyım. O yüzden de onun anısına bu sergiyi açtım" dedi.

Sergi 5 Ocak tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30