17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MİLLİ EMLAK İHALELERİ BAŞLADI
Tarih: 14/11/2017
Kaynak: DHA
MİLLİ EMLAK İHALELERİ BAŞLADI
Bodrum'da, 17 kıyı alanının 30 yıllık kullanım haklarının Mal Müdürlüğü tarafından açılan ihaleyle kiraya verilecek olmasına tepkiler sürerken, ihale süreci bugün başladı. İhale sürecini takip etmek için bir grup vatandaş, Bodrum Kaymakamlığı önüne toplandı.

Bodrum Yarımadası'ndaki 17 kıyı alanının kullanım haklarının Mal Müdürlüğü tarafından 30 yıllığına kiralanmasına tepki göstermek amacıyla geçen hafta Bodrum Kaymakamlığı önüne gelerek dilekçe veren vatandaşlar, bugün de ihale sürecini takip etti. Kaymakamlık önünde polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri alırken, toplanan kalabalık, plajların kiralanmak istenmesinde kamu yararı olmadığını ileri sürdü.

Gündoğan Mahallesi sakinleri adına açıklama yapan Sezai Tiyaoğlu (53) da şöyle dedi:

"Geçen haftaki görüşmemizde Milli Emlak Müdürlüğü yetkilileri sadece iskele yapımı için izin verdiklerini söyledi. Fakat öyle enteresan bir olay ki her iki tarafta da iskele var, 408 metrekare alanda denizde yapılacak olan iskele zaten orayı kaplıyor ve yüzme alanı da kalmıyor. Yani onlar denize iskele yapmaya izin verseler dahi, yüzmeye alan kalmadığı için kumsalın bir önemi kalmıyor. Onun için biz İdare Mahkemesi'ne geçen hafta iptali için başvurduk. Bundan sonra da davamız devam edecektir. Bugün de ihaleleri takip etmek için geldik. İhaleler o kadar dilekçeye ve basın açıklamasına rağmen iptal edilmedi. Biz de bundan sonra yargı yoluyla iptal ettirmeye çalışacağız. Gündoğan Mahallesi'nde 5, Bodrum genelinde ise kiraya verilecek 17 yer olduğunu biliyoruz."

Gündoğan Peynir Çiçeği Derneği Başkanı Sema Höcek ise ihale süreci hakkında şu açıklamayı yaptı:

"İhale sürecinde duyumlar erteleme yönündeydi ama bu gerçekleşmedi. İhaleler yapılmakta. Ancak şu anda davası görülen 5 bin küsur metrekarelik yer için katılım olmadı. Bu ne demek oluyor, sonra tekrar ihaleye çıkacak demek oluyor. Artık sebep rakamın yüksekliğinden midir, başka bir neden mi var bilmiyorum. Katılım olursa ihaleyi alacak kişi de belli aslında. O ihaleye orayı kullananlar girecek, işgal ettikleri alanı kiralayıp kendilerince yasallaştıracaklar. Yani yasayı, hukuku dolanacaklar. Biz de vatandaş olarak adaletin tecelli etmesini sağlayacağız" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30