17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GECEYARISI EKSPRESİ FİLMİNİ İZLEMİŞ GİBİ!
Tarih: 13/11/2017
Kaynak: DHA
GECEYARISI EKSPRESİ FİLMİNİ İZLEMİŞ GİBİ!
Bodrum'da, tatilde dalış yaparken bulduğu tarihi sikkelerle kentten ayrılmaya çalıştığı sırada havalimanında gözaltına alınıp tutuklanan 52 yaşındaki İngiliz turist T.R., 6 hafta sonra tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılarak döndüğü ülkesinde verdiği ropörtajda Geceyarısı Ekspresi filmini aratmayacak iddialar dile getirdi. T.R., DEAŞ militanlarıyla aynı koğuşta kaldığını ve cezaevinde gladyatör tarzı dövüştürüldüğünü iddia etti.

Turgutreis Mahallesi'ndeki bir otele eşi ve üç çocuğu ile birlikte tatile gelen emekli ambulans şoförü T.R., geçen Ağustos ayında çıktığı günübirlik tekne turunda dalışa yasaklı bölge olan Yassıada yakınlarında dalış gerçekleştirdi. T.R., denizin dibinde bulduğu 13 adet bronz sikkeyi kendisine sakladı. Tatilini tamamlayan T.R., Milas-Bodrum Havalimanı'na eşi ve üç çocuğuyla gitti. T.R., X-Ray cihazından geçerken, tarihi paralar belirlendi. T.R.'nin çantasında yapılan aramada, bronz ve yaklaşık 800 yıllık olduğu belirtilen 13 tarihi sikke bulundu. Gözaltına alınan T.R., tutuklandı.

Altı hafta tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan T.R., ülkesine döndü.

KOMİK İDDİALAR

Ülkesindeki Sunday Mirror isimli gazeteye röportaj veren T.R., infaz koruma memurlarının kendisini bir başka tutuklu ile ölümüne dövüşmeye zorladığını, DEAŞ militanlarıyla aynı koğuşta kalmak zorunda bırakıldığını iddia etti. T.R., "Bir sabah infaz koruma memurları tarafından alınıp, küçük bir odaya tıkıldım. İçeride takma adı 'cellat' olan bir tutuklu vardı. Bir gece onun bağırışlarına 'Tanrı Kraliçeyi Korusun' marşıyla karşılık verdiğim için, gladyatör tarzı, ölümüne bir dövüş tertiplemişti. Sadece infaz koruma memurlarının beni çekip aldıklarını hatırlıyorum. Onu yerde kanlar içinde yığılmış gördüm. Ellerim şişmiş ve morarmıştı" dedi.

T.R. ayrıca cezaevinde metal bir karyolada battaniye, çarşaf ve yastık verilmeden uyumaya zorlandığını da iddia etti.

 
Muhabir: Yaşar ANTER


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
ޞeytanın Gör dediği
14/11/2017
Haber Baştan Kokuyor
Habri yapan muhabir, turistin döndüğü ülkede neler dediğini araştırıyor; dalışa yasak yerde tur teknesi ile nasıl dalış yapıldığını araştırmıyor.
ahmet
13/11/2017
ilginc
ilginç kaçakçı uyanık çok flim izlemiş türkün türkten başka dostu yok bunlar rezil sapkın ruhlu aciz insanlar

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30