17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DEREKÖY'DE İÇME SUYU ÇALIŞMALARI TAMAMLANIYOR
Tarih: 13/11/2017
Kaynak: Kent Haber
DEREKÖY'DE İÇME SUYU ÇALIŞMALARI TAMAMLANIYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 2 aydır devam eden çalışmalar sonucunda Dereköy Mahallesi’nin kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu ana şebeke hattı yenileme çalışmalarında sona geldi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Bodrum'da alt yapı yatırımlarına hız kesmeden devam edildiği vurgulanarak, ilçenin bir çok mahallesinde içme suyu hat yenileme ve imalat çalışmalarının sürdüğü ve Dereköy Mahallesi’ndeki içme suyu hat yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldığı ifade edildi.

TÜM SOKAKLARA YENİ ŞEBEKE HAT İMALATI YAPILDI

Yaklaşık 2 aydır devam eden çalışmaların ardından Dereköy Mahallesi’nde mevcut kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarının yenilenmesinin yanı sıra, içme suyu hattı olmayan tüm sokaklarda yeni şebeke imalat çalışmaları yapılarak yaşanabilecek su sıkıntısının önüne geçildi. Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Dereköy Mahallesi’nde içme suyu hattı olmayan tüm sokaklara yeni şebeke imalatı gerçekleştirdi. Ayrıca bölgede kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarını da yenileyen MUSKİ ekipleri, mevcut su abone hatlarını da yeniledi. MUSKİ ekipleri tarafından Dereköy Mahallesi’nde hatların hidrolik modellemesi tamamlanarak, içme suyu hatlarının kontrol edilebilmesi çok daha kolay hale getirildi.

Yapılan çalışma ile hem içme suyu hattı yenilendi hem de abone sayaçları parsel sınırlarına aldırılarak kayıp kaçak riskleri azaltıldı. Ayrıca içme suyu hattı yenileme çalışmaları sırasında MUSKİ ekiplerinin, özel mülkiyet içerisinde kalan içme suyu hatlarının yerini değiştirerek, vatandaşların mağduriyetlerini de giderdiği açıklandı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30