17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NİHAT ÖZTÜRK AÇIKLADI
Tarih: 13/02/2017
Kaynak: Kent Haber
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ NİHAT ÖZTÜRK AÇIKLADI
Bodrum İlçe Binasında basın mensuplarıyla biraraya gelen Ak Parti Muğla milletvekili Nihat Öztürk, uzun süredir tartışmalara ve tepkilere neden olan SİT güncellemesinin Muğla için rafa kalktığını söyledi.

Geçtiğimiz Ekim ayından bu yana gündemde olan SİT güncellemesi konusunda Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk bir açıklama yaptı. Öztürk, şunları söyledi:

“Herkes sanki mesele olmuş bitmiş gibi konuşmakta. Özellikle Muğla’daki bu SİT güncellemesi rafa kalkmış durumda. Daha önce ben birkaç kez açıklama yapmıştım. Demiştik ki; biz Karaada’nın, Kissebükü’nün betonlaşmasını istemiyoruz. Ama bir takım çevreler burayı kavga alanına çekmek istiyorlar. Biz kavgadan yana değiliz, tam tersi çözülsün istiyoruz. Samimiyiz bu konuda. Ne Karaada’nın, ne Kissebükü’nün ne de Bodrum’un değerlerinin beton yığınlarına çevrilmesini istemiyoruz ve bunu söylerken de bir şey daha söylemiştim. Bunu herkes atlıyor. Demiştim ki; ‘40 yıldan beri Bodrum’u biz yönetmiyoruz. Burada bir betonlaşma, bir sıkıntı varsa bunun bedeli geçmiş belediyelerdir veya buraya ruhsat kesenlerdir’ demiştim. Bunun da arkasındayım” dedi.

Konu ile ilgili olarak Muğla Valisi Amir Çiçek ile de bir görüşme yaptıklarını belirten Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk şunları kaydetti:

“Ama SİT ile alakalı Muğla’daki yapılanma ertelenmiş durumda. Bunu da herkes böyle bilsin. Bu söylediğim Muğla için geçerli. Başka yerlerdeki durumu bilemem ama ben şu an Bodrum’dayım şunu söyleyebilirim ki Muğla’daki SİT alanları ile ilgili değerlendirme şu anda rafa kalkmış durumda. Geçen gün Vali Bey ile de bu konuda konuştuk” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30