17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KİMSESİZ ÇOCUKLARIN BODRUM TATİLİ
Tarih: 05/06/2013
Kaynak: Kent Haber
KİMSESİZ ÇOCUKLARIN BODRUM TATİLİ
Bitez Beldesinde faaliyet gösteren Bora Bora Apart otel tam 5 yıldır sezonu kimsesiz çocuklarla açıyor.

Ankara'daki sevgi evlerinde kalan ve eğitim gördükleri kurumlarda başarı gösteren, 11-12 yaşlarındaki çocukların arasından seçilen 5 kız, 5 erkek öğrenci tam bir hafta boyunca doyasıya eğleniyorlar.

Kimsesiz çocuklar, Bitez, Konacık ve Bodrum Belediyeleri ile bazı işletmelerin desteği ile Bodrum'da çeşitli aktivitelere de katılma şansı buluyorlar. Bodrum'da doya doya bir tatil geçiren öğrencileri misafir eden otel sahibi ise çocukları ağırlamaktan dolayı son derece memnun. Örnek teşkil eden bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında, başlarında iki öğretmen ile Bodrum'a gelen öğrenciler, otelin havuzunda eğlenirken yaşadıkları mutluluk yüzlerinden okunuyordu.

Otel Sahibi Satı Gülsoy, böyle bir etkinliğe daha işletmeyi açmaya hazırlanırken karar verdiğini belirterek şunları söyledi;

"Dedim ki kendi içimden, ben burayı bitirir, tamama erdirirsem kimsesiz çocukları burada bir hafta ağırlayayım, ölene kadar ama ben ölünce onu yaparlar mı yapmazlar mı bilmem ama yapmalarını da tavsiye ederim" dedi.

Çocukları ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Satı Gülsoy, elinde imkan olsa daha çok çocuğu misafir etmek istediğini söyledi. Apart Otelin işletmesinde annesine yardımcı olan ve annesinin dileğini organize eden Sultan Çetin ise ilk misafirlerini 2009 yılında ağırladıklarını ve 5 yıldır bu sosyla sorumluluk projesini Belediyelerin ve çevredeki esnafların desteği ile yürüttüklerini söyledi.

Sultan Çetin, "Devletin çocukları, devletin şefkat gösterdiği, baktığı, değer verdiği çocuklar bizimde çocuklarımız. Biz onlara sahip olmalıyız, onlar bizim emanetimiz, onları korumalıyız. O çocukların gözlerindeki sevgiyi bir görseniz anlatamam ben size. Bu sevgi aslında yapılan tatil değil amaç o değil, bu çocukların gözlerindeki sevgi gösterilen sevgi ve mutluluk ondan dolayı çocuklar çok mutlular" dedi.

Yıl boyunca çalışarak derslerinde başarılı olan ve Bodrum tatili için seçilen Rabia Kalkan, derslerine çok çalıştığını ve Bodrum'a gelmeye hak kazandığını ifade ederek burada çok eğlendiğini ve kendisine destek olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Başarılı öğrencilerden bir diğeri olan İzzet Yıldız ise "Ankara Sevgi Evlerinde kalıyorum, derslerime çok iyi çalıştım, öğretmenlerim seçti bizi, Bodrum'a geldik çok mutluyum" dedi.

Bütün işletmelere örnek olması gereken bir projeye imza atan ve bunu uzun yıllar devam ettirmek isteyen Bora Bora Apart Otel sahipleri kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiler.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30