17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
EVEREST YOLCULARI BİLGİLENDİRİLDİ...
Tarih: 01/03/2013
Kaynak: Kent Haber
EVEREST YOLCULARI BİLGİLENDİRİLDİ...
Bodrum Doğa Sporları Kulübünün organize ettiği "Himalayaların Kalbine Yolculuk" projesi için ilk adım geçtiğimiz akşam Bodrum Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

BODOSK Başkanı Muzaffer Şahan başta olmak üzere 100'e yakın doğa severin katıldığı bilgilendirme toplantısını Ankara'dan gelen Dağ Rehberi Ercan Selim Kolbakır ve Milli Dağcı Mustafa Kalaycıoğlu sundu. BODOSK üyesi Çağrı Özbek şuanda yaklaşık 10 kişinin bu geziye katılacağını, ancak bu sunumdan sonra sayının artmasını beklediğini belirterek sözlerine şöyle devam etti;

"Bizler doğayı adımlarken yolculuğumuzda bazen zirveyi de hedefliyoruz. Şu anki hedefimizde Nepal-Everest ana kampı etkinliği var. Bizi oraya götürecek en iyi ekibide bulduk. Yolculuk öncesine kadar çeşitli eğitimlerden geçeceğiz" dedi.

Sunum öncesi açıklamada bulunan Dağ Rehberi Ercan Selim Kolbakır daha önce defalarca gezdikleri Nepal bölgesinde, Everest ana kampı yürüyüşü, Doddoşi Vadisi ve Kumlu Vadisi hakkında fotoğraf gösterisi ve bilgilendirmelerde bulunacaklarını ifade etti.

Yaklaşık 2 saat süren bilgilendirme toplantısında, 16 gün sürecek olan seyahat ve bölge hakkında geniş kapsamlı bilgiler verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30