Gürece'de Bir Günde 2 Yangın!..

Gürece Mahallesi’nde çıkan günün 2. yangını, korku ve paniğe neden oldu. Yangın, ekiplerin yoğun uğraşları sonucu söndürüldü. 

Gürece'de Bir Günde 2 Yangın!..

Gürece Mahallesi’nde çıkan günün 2. yangını, korku ve paniğe neden oldu. Yangın, ekiplerin yoğun uğraşları sonucu söndürüldü. 

Bodrum'un Gürece ve Bağla Mahalleleri arasında öğle saatlerinde çıkan ve 8 saatte söndürülebilen yangının ardından bir başka yangın daha çıktı. Gürece Mahallesi’nde yerleşim yerlerine yakın bir alanda çıkan yangın, şiddetli rüzgarla birlikte hızla büyüdü. 

Öğle saatlerinde çıkan yangını söndüren Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, günün ikinci yangının söndürmek için çalışmalara başladı. Alevler yerleşim yerlerine yaklaşınca mahalle sakinleri korku ve panik yaşadı. Evlerinden dışarı çıkan mahalleli söndürme çalışmalarını endişeyle izledi. Muğla 911 Arama Kurtarma Derneği üyeleri ile AKUT Bodrum ekibinin de çalışma yürüttüğü yangında polis ekipleri, Gürece – Bağla yolunda güvenlik önlemleri aldı.

Tepenin 2 tarafına yayılan alevleri söndürebilmek için ekipler yoğun çaba harcadı. Kimi vatandaşlar da yangının evlerine yaklaşma ihtimaline karşı bahçe hortumlarıyla kuru otları ıslattı.

Söndürme çalışmalarını korku dolu gözlerle takip eden bir mahalle sakini, “Yangının başladığı yer belli. Yazık ya. Biz bu ağaçlar büyüsün diye gözüne bakıyoruz” dedi. 

Yaklaşık 2 saatte kontrol altına alınan yangın bölgesinde soğutma çalışmaları yapıldı. Polis ekipleri de yangınların çıkış sebebiyle ilgili inceleme başlattı. 

Bir tepenin 2 tarafının da yandığı yangında ne kadar alanın zarar gördüğü yapılacak ölçümün ardından belli olacak.