Gürcistan Ulusal Balesi Sahne Aldı

7. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında dünyanın en popüler dans topluluklarından Gürcistan Sukhisvili Ulusal Balesi Bodrum Kalesi’nde sahne aldı

Gürcistan Ulusal Balesi Sahne Aldı

7. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında dünyanın en popüler dans topluluklarından Gürcistan Sukhisvili Ulusal Balesi Bodrum Kalesi’nde sahne aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi tarafından Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen 17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Gürcistan Sukhisvili Ulusal Balesi’nin gösterisi ile devam etti. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ndeki temsilde Gürcistan'dan gelen dünyaca ünlü bale topluluğu gösteri sundu.

Kafkas kültürünün binbir rengi, ihtişamı ve zarafeti ile sahne alan 60 dansçı ile 10 müzisyenden oluşan topluluk 2 bölümden oluşan gösterilerinde iki saat sahnede kaldılar.
 
1945 yılından bu yana performanslarını dünyanın en prestijli sahnelerinde, 90’dan fazla ülkede, 50 milyondan fazla seyirciye ulaştıran Gürcistan Sukhisivili Ulusal Balesi La Scala’daki performansında seyirciler tarafından on dört kez sahneye çağrılarak bir rekora da imza attıkları biliniyor.
 
Gösteriyi, sanatçı yönetmen Semih Sergen, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, eski enerji Bakanı Şinasi Altıner, eski Turizm Bakanı müsteşarı Eşref Erdem’in de aralarında yer aldığı yaklaşık 1200 kişi izledi.

Gürcistan Sukhisvili Ulusal Balesi, 7 Ağustos Çarşamba günü de Kuzey Hendeği’nde gösteri sunacak. 

17. Bodrum Uluslararsı Bale Festivali’nde 10 Ağustos tarihinde Dünyada opera, bale ve tiyatro oyunlarına konu olan Romeo ve Jüliet’in aşkları bu defa ülkemizin ödüllü koreografları Volkan Ersoy ve Armağan Davran’ın librettosu ve özgün koreografileriyle İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek.