Göçmenler Akın Akın Geliyor

Bodrum’da 2 ayrı olayda 35 kaçak göçmen daha yakalandı.

Göçmenler Akın Akın Geliyor

Bodrum’da 2 ayrı olayda 35 kaçak göçmen daha yakalandı. Güvenlik güçlerinin yaptığı yoğun çalışmalara rağmen hergün onlarca kaçak göçmenin yakalanması göçmen hareketindeki artışı ortaya koyuyor.

Dün gece Turgutreis açıklarında lastik bot içerisinde bir grup göçmen olduğu ihbarını alan Sahil Güvenlik ekipleri, hareket halindeki lastik botu durdurdu. Bot içerisindeki 8 Suriye, 8 Filistin, 3 Afganistan, 2 Kongo ve 2 Somali uyruklu olmak üzere toplam 23 kaçak göçmen (15 erkek, 5 kadın, 3 çocuk) yakalandı. 

Diğer olayda ise Kargı Adası açıklarında lastik bot içerisinde bir grup göçmen olduğunun bildirilmesi üzerine Sahil Güvenlik ekipleri belirtilen bölgeye gitti. Ekipler tarafından tespit edilen lastik bot durdurularak içerisindeki 4 Kongo, 4 Pakistan, 1 Gabon, 1 Senegal, 1 Burundi ve 1 Güney Afrika uyruklu olmak üzere toplam 12 göçmen (8 erkek, 4 kadın) yakalandı. 

Sahil Güvenlik botuyla karaya çıkarılan, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 35 göçmenin, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edileceği bildirildi.