Geri Dönüşüm Merkezinde Çıkan Yangın Söndürüldü

Bodrum'un Ortakent Mahallesi'nde bulunan Geri "Dönüşüm Atık Merkezinde" çıkan yangın uzun uğraşlar sonucunda daha fazla büyümeden kontrol altına alındı.

Geri Dönüşüm Merkezinde Çıkan Yangın Söndürüldü

Bodrum'un Ortakent Mahallesi'nde bulunan Geri "Dönüşüm Atık Merkezinde" çıkan yangın uzun uğraşlar sonucunda daha fazla büyümeden kontrol altına alındı. Yangından çıkan siyah duman paniğe neden olurken yangın, ekiplerin zamanında müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Saat 16.00 sıralarında Müsgebi Mahallesinde Bodrum Belediyesi ile anlaşmalı özel bir firmaya ait geri dönüşüm atık toplama merkezinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede atık malzemeleri sardı. Yangından çıkan siyah dumanlar Bitez, Ortakent, Gümbet, Konacık ve ilçe merkezinden görüldü. Gökyüzünü kaplayan siyah dumanları görenler kısa süreli panik yaşadı. Yapılan yangın ihbarları sonrasında bölgeye Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ve Milas Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı çok sayıda ekip sevk edildi. Muğla 911 Arama ve Kurtarma Derneği gönüllülerinin de ekiplere yardımcı olduğu yangında 112 ekipleri de hazır bulundu. 

Yaklaşık 1 saatlik müdahalenin ardından kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangın rüzgarın etkisiyle makilik alana da sıçrarken, alevler yayılmadan ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangın dolayısıyla herhangi bir yaralanma yaşanmadı.