Gençlere İstihdam Sağlayacak İşbirliği

Mumcular Sitare Özkan Çok Programlı Anadolu Lisesi ile 3 otel arasında okul-sektör işbirliği protokolü imzalandı.

Gençlere İstihdam Sağlayacak İşbirliği

Mumcular Sitare Özkan Çok Programlı Anadolu Lisesi ile 3 otel arasında okul-sektör işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında öğrenciler otellerde staj yapacak, mezun olduktan sonra da istihdam edilme fırsatı yakalayacak. 

Güvercinlik Koyu’nda faaliyet gösteren Lujo, La Blance ve Titanic Deluxe otelleri ile Mumcular Sitare Özkan Çok Programlı Anadolu Lisesi arasında okul-sektör işbirliği protokolü imzalandı. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan protokole İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Mumcular Sitare Özkan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Er ve 3 otelin yetkilileri katıldı. 

Protokolün imzalanmasının ardından bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, şunları söyledi:

“Mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve desteklenmesi açısından çok önemli olan ve bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonunda da yer alan, öğrencilerimizin iş garantili alanlarda staj yapmalarını sağlayan bir protokole imza attık. Güzide otellerimiz de bu konuda bize destek verdi. Verdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra da beraber çalışmak istiyoruz. Bu protokolün ardından mutfak alanında, gıda alanındaki atölyelerin donanımı konusunda otellerimiz destek olacaklar. Daha sonra Güvercinlik Koyu’nda bulunan 3 otelde stajlarını yapacaklar. Mezun olan öğrencilerimiz de bu otellerde istihdam edilecek.”