Gençler Bu Kez Hurmalık Alana Daldı

Bodrum’da çevreye duyarlı gençler, Gölköy’deki hurmalık alanda çevre temizliği yaptı.

Gençler Bu Kez Hurmalık Alana Daldı

Bodrum’da çevreye duyarlı gençler, Gölköy’deki hurmalık alanda çevre temizliği yaptı.

Bodrum’da yaz aylarında artan nüfusla birlikte çöp sorunu da artıyor. Duyarsız vatandaşların çöplerinin gelişigüzel etrafa atmaları karşısında belediye ekipleri de yetersiz kalıyor. Bodrum’daki duyarlı vatandaşlar da ilçedeki çöp sorununa karşı sivil hareketler başlatıyorlar. 

Hem çevreyi temizlemek, hem de çevre temizliği bilinci oluşturmak için başlatılan “Kapının önünü süpür” hareketi de bu oluşumlardan birisi. Bugüne kadar Adaboğazı, Myndos Kapısı, Kabakum Sahili gibi yerlerde çevre temizliği yapan grup, bu hafta rotasını Gölköy Kovalık Sulak Alanı’ndaki hurmalığa çevirdi. 

Çöp torbalarını alıp eldivenleri giyen gençler, endemik bir tür olan bölgedeki hurmaların içerisinden torbalar dolusu çöp çıkardı. 

Temizlik etkinliğine katılan Sinem Poyraz, “Ben Turgutreis’te yaşıyorum. Kapının önünün süpür hareketine en son Akvaryum’da katıldım. Şu an hurmalıktayız. Koltuk, poşet, lastik gibi bulduğumuz her şeyi topluyoruz. Lütfen siz de evinizin önünü süpürün. Çöpleri dışarı atmayın. Zaten attığımız atıklar uzun süre yok olmuyor, bari çöpte dursunlar” dedi. 

Temizlik etkinliği yaklaşık bir buçuk saat sürdü.