Gedikoğlu'nun Karma'sı Beğeniye Sunuldu

Modacı Ayşe Gedikoğlu’nun geleneksel Türk motifleriyle modern temaları birleştirerek hazırladığı “Karma” adlı koleksiyonu, Bodrum’da düzenlenen defile ile beğeniye sunuldu. 

Gedikoğlu'nun Karma'sı Beğeniye Sunuldu
Gedikoğlu’nun “Karma” isimli 7. defilesi, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'nde gerçekleştirildi  

Modacı Ayşe Gedikoğlu’nun geleneksel Türk motifleriyle modern temaları birleştirerek hazırladığı “Karma” adlı koleksiyonu, Bodrum’da düzenlenen defile ile beğeniye sunuldu. 

Her bir kıyafeti kızı Çınla Gedikoğlu ile birlikte tasarlayıp hazırlayan modacı Ayşe Gedikoğlu’nun “Karma” isimli 7. defilesi, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü içerisindeki Handa Restoran’da gerçekleştirildi.  

2019 yaz sezonu için tasarlanan kıyafetler geleneksel Türk motifleriyle modern temaları birleştirerek hazırlanmış. Ağırlıklı el dokumaları ve koton emprimelerle analı kızlı takım kombinler hazırlayarak kız çocukları için de modern, neşeli bir koleksiyon oluşturan modacının çalışmalarını 12 manken beğeniye sundu. 

Etkinlik sonunda Kent Haber’e bir açıklama yapan Gedikoğlu, defilesi ile ilgili şu bilgileri aktardı:

"El sanatlarını, dantelleri, eski zaman örtülerini değerlendirmek istedim. Fakat günümüz gençleri bunları bilmedikleri için belki bunları modernize edip giysi olarak yaparsam daha çok dikkatlerini çekeceğine inandım. Onun için aradım, buldum. İnsanların el emeğine saygı duyarak bunları giysilerde kullandım ve çok beğenildi. Onun için 7’ncisini düzenledim. Senede bir kere böyle bir defile yapmayı arzu ettik. Mekan sahibi olarak da Gülay Hanım ve Cenap Bey de bana bu olanağı sağladılar.”

Her türlü nakışa açık olduğunu da dile getiren Modacı Ayşe Gedikoğlu, “Benim zaten çocukluğumdan beri idolüm Zuhal Yorgancıoğlu’ydu. Biraz ondan esinlendim. Biraz içimden geldiği gibi bazı şeyleri yapmak istedim. Biz daha önce modern giysiler de yaptık fakat bu otantik giysiler daha çok rağbet gördü. Bir de Han ortamına bu kıyafetler daha fazla uyduğu için bu yönde gitmeye karar verdik. Tabi ki arada günlük giyilebilir giysiler yapıyoruz ve giysilerimizde tamamen pamuk, koton ve ipek kullanıyoruz. Bunlar her zaman sıhhi, gençlerin de dikkatini çekebilecek giysiler oluyor. Zaten mankenlerimiz de severek geliyorlar. Bu da beni çok mutlu ediyor. Kızımla kafa kafaya verip bir şeyler ortaya çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Defileye katılanlar da Gedikoğlu’nun “Karma” isimli koleksiyonunu çok beğendiklerini ifade ettiler.