FUHUŞ OPERASYONU ZANLILARI ADLİYEDE!

Bodrum merkezli 5 ilde düzenlenen eş zamanlı fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 26 zanlı, adliyeye sevk edildi.  

FUHUŞ OPERASYONU ZANLILARI ADLİYEDE!

Bodrum merkezli 5 ilde düzenlenen eş zamanlı fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 26 zanlı, adliyeye sevk edildi.  

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, turizm sezonunu fırsat bilip, yurt dışından çeşitli vaatlerle kandırılarak getirilen kadınları fuhşa zorladıkları belirlenen çeteyle ilgili çalışma başlattı. 

Örgütlü olarak insan ticareti yaptığı tespit edilen grubun yapısının çözümlenmesi ve delillendirme aşamasının tamamlanmasıyla birlikte, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla eşzamanlı operasyon başlatıldı. KOM tarafından tespit edilen çete üyeleri, teknik ve fiziki takibe alındı. Gerekli bilgiler ve delillerin toplandığı çalışma sonunda, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, çete üyesi olduğu belirlenen 36 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

26 GÖZALTI, 13 KADIN SINIRDIŞI!..

Bodrum merkezli olarak İstanbul, İzmir, Bursa ve Mardin'de geçtiğimiz günlerde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 5’i kadın, 26 kişi gözaltına alındı. Fuhuş yaptırıldığı belirlenen 13 yabancı uyruklu kadın ise sınır dışı edilerek ülkelerine gönderildi.  

Şüphelilerden emniyette işlemleri tamamlanan 14’ü dün adliyeye sevk edilirken 6’sı tutuklandı, 7’si adli kontrolle serbest bırakıldı. 1 kişi ise savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

Olayla ilgili gözaltında bulunan 12 kişi de bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. 

Öte yandan haklarında gözaltı kararı bulunan kalan şüphelilerin yakalanması için de çalışmaların sürdüğü ifade edildi.