Evlilik Teklifi Denizden Geldi...

Bodrum’da Fırat Durmaz adlı vatandaş, kafede arkadaşı ile oturan Ayşegül Arıkan’a tekne ile kıyıya gelerek sürpriz bir evlilik teklifi yaptı. 

Evlilik Teklifi Denizden Geldi...

Bodrum’da Fırat Durmaz adlı vatandaş, kafede arkadaşı ile oturan Ayşegül Arıkan’a tekne ile kıyıya gelerek sürpriz bir evlilik teklifi yaptı. 

İlçede yaşamını sürdüren vinç operatörü 24 yaşındaki Fırat Durmaz, bir süpermarkette çalışan 23 yaşındaki Ayşegül Arıkan’a sürpriz bir evlilik teklifi organizasyonu hazırladı. Katamaran tipi bir tekne hazırlayan genç, sabah saatlerinde arkadaşları ile Bitez’den yola çıktı. Durmaz, üzerinde “Ayşegül Benimle Evlenir misin?” yazılı büyük bir pankart asılı katamaran ile Kumbahçe’ye ulaştı. 

O esnada Bodrum Belediyesi Kumbahçe Kafe’de arkadaşı ile oturan Ayşegül Arıkan, tekneyi görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı. Fırat Durmaz daha sonra elinde çiçeklerle tekneden bota binip sahile çıktı. Burada kız arkadaşının önünde diz çöküp evlilik teklifi yapan genç, evet yanıtını alınca yanında getirdiği yüzüğü kız arkadaşının parmağına taktı. 

Kumbahçe Kafe’de oturan vatandaşlar da olan biteni merakla izledi. Kimileri de o anları cep telefonları ile kayıt altına aldı. 

Burada Kent Haber’e kısa bir açıklama yapan Fırat Durmaz duygularını şu sözlerle dile getirdi; “Bu organizasyonu dayımla beraber planladık. Dayımın emeği bu işte çok büyük. Zaten aklımda vardı ama ne zaman olur diye düşünüyorduk. Ama en sonunda bir plan yapıp bugün gerçekleştirdik. Ayşegül’ün arkadaşı Kamuran’ın da desteği oldu. Ben vinç operatörüyüm ama dayım kaptan olduğu için bu işi beraber yaptık. Biz Ayşegül ile 27 Mart 2016 tarihinde tanışmıştık, 3 buçuk sene oldu. Artık bir şeylerin zamanının geldiğini düşündüm.”

Ayşegül Arıkan ise çok heyecanlı olduğunu söyledi. İkili daha sonra botla katamaran tipi tekneye gittiler. 

Öte yandan yaşadıkları tedirginlik nedeniyle gerilen mahalle sakinleri, zaman zaman istenmeyen olaylarla da karşı karşıya kalıyor. Önceki gece Mümtaz Ataman Caddesinde hareketlerinden şüphelendikleri bir şahsı durduran mahalle sakinleri ile durdurdukları vatandaş arasında tartışma çıktı. Çok sayıda vatandaşın bulunduğu olay, güvenlik mensupları tarafından daha fazla büyümeden yatıştırıldı. Yaşanan o anlar bir vatandaş tarafından kaydedildi.